• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Postaw na podnóżek fryzjerski – zadbaj o komfort Klienta

podnóżek fryzjerskiKażdy właściciel salonu fryzjerskiego mocno pragnie, by jego firma była wyjątkowa. Chce przyciągać do salonu klientów oraz sprawiać, by nie tylko dobrze, odprężająco spędzili czas i wychodzili zadowoleni, ale również przywiązali się do danej placówki, zasilając grono jej stałych, wiernych klientów. Z uwagi na ilość salonów fryzjerskich i stale rosnącą konkurencję, jest to konieczne dla utrzymania się firmy na rynku.

Niektórym klientom obojętnie gdzie pójdą, byle tylko fryzjer był akurat wolny, gdy się na to zdecydują, jednak inni potrafią czekać tydzień lub dwa, by dostać się do tego konkretnego. Takie salony nigdy nie narzekają na brak zainteresowania, a to zaufanie zawdzięczają nie tylko profesjonalnemu wykonywaniu wszystkich czynności fryzjerskich, lecz również i wyjątkowej dbałości o dobro swoich klientów. Jedną z oznak tego jest stosowanie w salonach fryzjerskich podnóżków, które mogą zwiększyć komfort siedzących na fotelu.

Podnóżek fryzjerski

podnóżek fryzjerskiPodnóżki fryzjerskie są elementem niemal niezauważalnym na pierwszy rzut oka – jednak każdy klient momentalnie poczuje różnicę, gdy zasiądzie na fotelu i będzie mógł położyć na nim nogi. To jeden z tych elementów, których w profesjonalnym i nastawionym na dobro klienta salonie nie może zabraknąć – podobnie jak wygodnej kanapy i foteli w poczekalni, radia lub telewizora, wieszaków na kurtki czy stolika na kawę.

Podnóżek fryzjerski - wymiary 

podnóżek pojedynczy

Podnóżki mogą mieć wiele kształtów i być wykonane z przeróżnych materiałów, jako że ich celem jest dostosowanie się do wnętrza, w którym zostaną umieszczone. A wiadomo, że ile salonów fryzjerskich, tyle różnych aranżacji – inaczej będzie wyglądał podnóżek we wnętrzu stylizowanym na dawne czasy, a inaczej w tym nowoczesnym. Podnóżki jednak zazwyczaj wykonywane są ze stali chromowanej, odpornej na nacisk i łatwej w czyszczeniu. Wiadomo przecież, że klienci będą stawiać na nich stopy w butach – a one mogą być bardziej lub mniej brudne, w zależności od indywidualnej troski o ich stan oraz aktualnej pogody na zewnątrz. Decydując się na taki podnóżek, właściciel salonu skraca czas czyszczenia podnóżków z brudu, więc dba nie tylko o klientów, lecz również i o swój personel.

Jaki podnóżek wybrać?

podnóżek do salonu fryzjerskiego

Warto również zwrócić uwagę na kształt podnóżka, bowiem na rynku istnieje wiele rozmaitych modeli. Podnóżki mogą być w postaci jednego pręta, albo trzech, czterech czy nawet ośmiu. Mogą być również większe i zbite, albo cieńsze i z podstawką. To dodatkowe ułatwienie w czasie sprzątania, bowiem wszelki brud – na przykład deszcz, błoto czy śnieg – opadną między prętami na podstawkę i nie zabrudzą podłogi. Czasem jednak podnóżki ustawione są jedynie na pręcikach, powleczone na nóżkach na przykład gumą, ażeby się nie ślizgać i stabilnie utrzymać na miejscu. Ogrom możliwości sprawia, że każdy właściciel salonu może samodzielnie zdecydować, wybierając taki podnóżek dla swoich klientów, który najbardziej mu się spodoba.

Podejmując decyzję, warto również wybrać między podnóżkami osobnymi – które umieszcza się przed fotelem (czyli pod lustrem), na ścianie lub na ziemi – albo na wybór krzesła fryzjerskiego, w którym zastosowano już fabrycznie wygodny podnóżek. Takie krzesła są nieco droższe (choć też zależy, jaki model i jaką firmę wybierzemy), jednak na pewno każdy klient będzie zadowolony z faktu ich umieszczenia w salonie. Podnóżki mogą znajdować się przy tym nie tylko w miejscu właściwej pracy, czyli tam, gdzie fryzjerzy czeszą, modelują, układają fryzury, ścinają i farbują włosy klientów. Warto również umieścić je przy myjni fryzjerskiej, ażeby klient zasiadając na fotelu mógł swobodnie wyciągnąć nogi i poczuć się bardziej komfortowo. Na pewno zostanie to docenione!

Propozycje zakupów

podnóżek podwójnyNa rynku znaleźć można wiele niezwykłych modeli podnóżków, jednak na szczególną uwagę zasługuje model Ayala Marco. To podnóżek bardzo prosty i klasyczny, zatem uniwersalny – będzie pasował do wielu rozmaitych wnętrz, bez względu na to w jakim pozostają wystroju. Podnóżek nie rzuca się w oczy, a dla klientów będzie bardzo komfortowy – stanowi podpórkę pod buty w postaci pojedynczego pręta, umocowanego na wygodnej, stabilnej i solidnej podstawce. Obie stopy mogą wygodnie na nim spocząć, wszelki brud spokojnie skapnie na podstawkę, podłoga pozostanie czysta, a i podnóżek jest łatwy w oczyszczeniu – wystarczy przetrzeć go szmatką owijając wokół pręta. Nie trzeba wsuwać szmatki między kilka oddzielnych, starając się dotrzeć w trudno dostępne miejsca, co może dłużej trwać.

Bez względu jednak na model, na jaki właściciel salonu fryzjerskiego ostatecznie się zdecyduje, warto by jakieś podnóżki koniecznie kupić. Stają się powoli czymś naprawdę powszechnym, zatem ich brak może źle świadczyć o całym salonie i sprawić, że klienci pójdą do konkurencji. Podnóżek jest wyrazem troski o klienta i pokazaniem, że jest najważniejszy – a wiadomo, że wszyscy to lubią. Jeśli i praca fryzjerów będzie wykonywana dobrze i profesjonalnie, na pewno klienci wrócą do tego wygodnego, odprężającego miejsca - to znaczy Twojego salonu fryzjerskiego!

Zobacz również