Czym innym jest decyzja o tym, że warto zapuścić brodę, a czym innym – wcielenie tego założenia w życie. Zawsze warto jednak spróbować, broda jest bowiem coraz modniejsza.
Jak zapuszczać brodę?
Drwal czy też mężczyzna lumberseksualny był swego rodzaju odpowiedzią świata mody na rosnącą popularność mężczyzny metroseksualnego. Jedną z jego najbardziej charakterystycznych cech okazał się przy tym spory zarost. Co ważne, szybko okazało się, że dotyczy on nie tylko włosów na głowie, ale i tych, które pojawiły się na twarzy. Okazuje się przy tym, że modny „menel” ma w sobie wiele elegancji. Drwal dba nie tylko o swoją fryzurę, ale i brodę i nie znosi niechlujstwa.
Zapuszczanie brody – porady
Jeszcze przed podjęciem pierwszych działań mających na celu zapuszczenie brody warto zastanowić się nad tym, czy chcemy w ogóle stać się brodaczami. Nie mniej istotne jest to, dlaczego nam na tym zależy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto ocenić krytycznie stan naszych włosów, brodaczem powinien być bowiem jedynie ten mężczyzna, który ma do tego predyspozycje, a więc posiada gęste owłosienie twarzy. Jeśli nie mamy bujnych włosów, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie w naszym przypadku lekki zarost.
Zapuszczanie i pielęgnacja brody
Pierwsze dwa tygodnie to czas, który jest niezbędny do tego, aby przyzwyczaić się do myśli, że na naszej twarzy obecne są włosy. Początkowo mogą one przeszkadzać, jest to jednak faza, którą można przejść bez szwanku. W czasie pierwszych dwóch miesięcy naszym jedynym zadaniem jest pozwolenie włosom na to, aby swobodnie rosły, choć już wówczas wskazane jest stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych. W trzecim miesiącu można już pomyśleć o ich przystrzyżeniu, dobrze przy tym powierzyć te zadanie profesjonaliście. Kolejnym krokiem jest staranna opieka nad brodą.
Broda jak fryzura
Wbrew przekonaniu wielu osób włosy na twarzy wcale nie powinny być traktowane gorzej niż te, które znajdują się na głowie, jeśli więc przywiązujemy dużą wagę do naszej fryzury, nie inaczej powinno być również w odniesieniu do brody. Samo zapuszczanie nie ma sensu bez pielęgnacji, warto więc zaopatrzyć się zarówno w szampon i odżywkę, jak i w olejki oraz pomady. Nie zaszkodzi również, jeśli zaprzyjaźnimy się z barberem, a więc specjalnym fryzjerem otaczającym opieką nasz zarost. Barber często okazuje się też fryzjerem, wizyta u niego umożliwi więc także odpowiednie przystrzyżenie włosów i wykonanie najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Jak długo zapuszcza się brodę?
Tak podczas zapuszczania brody, jak i w trakcie zapuszczania włosów mamy okazję przekonać się o tym, czy jesteśmy osobami cierpliwymi. Szacuje się, że w ciągu doby włosy mogą urosnąć o maksymalnie pół milimetra, co sprawia, że ich miesięczny wzrost to około 1,5 centymetra. Jeśli więc liczymy na długość pięciu centymetrów, konieczne jest czekanie przez co najmniej kwartał. Wielu osobom wydaje się, że jest to dość długi czas zwłaszcza, że zarost jest wyjątkowo popularny.
Wyznacz granice za pomocą maszynki
Mieszki włosowe nie poradzą sobie bez naszej pomocy, jeśli więc chcemy wyhodować brodę, która nie będzie nas szpeciła, musimy mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z czynnością równie absorbującą, co golenie na mokro. Zarost nie powinien więc ani zwisać z dolnej wargi, ani stawać się miejscem informującym cały świat, co jedliśmy na obiad. Musi być też trzymany w ryzach tak, aby nie trafił w okolice szyi. Pierwszym krokiem na drodze ku wytyczeniu jego granic jest użycie mokrej maszynki do golenia. Za jej pomocą można szybko i sprawnie odznaczyć przestrzeń, w której kończy się nasza broda, a zaczyna się szyja. Warto też pamiętać o zgoleniu linii, która ciągnie się od ucha aż po kącik ust.
Z szacunkiem do brody!
Choć brzmi to nieco abstrakcyjnie, broda powinna być traktowana z szacunkiem, a tym samym nie ma mowy o przycinaniu jej z wykorzystaniem nożyczek, które rodzice kupili nam jeszcze w szkole podstawowej. Dobrym rozwiązaniem może okazać się w tym kontekście maszynka z trymerem zwłaszcza, jeśli posiada ona specjalne ostrze przeznaczone właśnie do tego, aby możliwie jak najprecyzyjniej zarysowywać kontury. Idealna długość zarostu również ma znaczenie, przyjmuje się przy tym, że nie powinna ona wynosić więcej niż 4 centymetry. Jeśli broda będzie zadbana, będziemy mogli cieszyć się męskim, poważnym wyglądem.
Nie można też zapominać o tym, że zarost wymaga pielęgnacji, ta zaś nie różni się w szczególny sposób od tej, jaka jest typowa dla włosów na naszej głowie. Należy więc myć go regularnie z wykorzystaniem produktów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Dzięki temu zawsze będzie się on dobrze prezentował, na pielęgnacji zyska przy tym również skóra naszej twarzy.
Jeśli nie należysz jeszcze do grona brodaczy, musisz liczyć się z tym, że zarost początkowo jest dość swędzący. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w specjalny żel nawilżający przeznaczony do skóry z zarostem. Nie tylko złagodzi on podrażnienia, ale i przyczyni się do tego, że skóra będzie lepiej chroniona.
0 Komentarze