• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Różne metody przedłużania włosów – którą z nich wybrać?

metody przedłużania włosówPrzedłużanie włosów cieszy się rosnącym powodzeniem wśród kobiet zniecierpliwionych długotrwałym zapuszczaniem włosów i tych, które chciałyby zafundować sobie odmianę wyglądu. Oto przegląd najpopularniejszych metod przedłużania włosów.

Przedłużanie włosów clip in

przedłużanie włosów clip inClip in to najłatwiejsza i najbardziej przystępna metoda przedłużania włosów. W ten sposób można przedłużyć włosy samodzielnie, bez wizyty w salonie fryzjerskim. W metodzie Clip in wykorzystuje się gotowe pasma włosów osadzone na specjalnych taśmach. Przyczepiane są one do naturalnych włosów za pomocą klipsów.

W metodzie Clip in przede wszystkim liczy się umiejętne zamocowanie pasm włosów w odpowiednich punktach. Złe rozmieszczenie doczepianych partii włosów i niestaranne przypięcie może skutkować brzydkim bądź sztucznym efektem. Stosując metodę Clip in na ogół doczepia się jedną, długą taśmę w tylnej części głowy, a dodatkowo, po bokach, mocuje się cieńsze pasemka. Przyczepiając taśmy należy zachować pewien dystans od krawędzi włosów, aby pozostały niezauważalne.

Zdecydowanym plusem metody Clip in jest jej zerowa szkodliwość dla włosów. Nie są one narażone na działanie wysokiej temperatury ani szkodliwych substancji, 

toteż nie ma ryzyka ich zniszczenia. Co więcej, dodatkowe pasma mogą być zakładane i zdejmowane wiele razy. Atutem tej metody jest również niewygórowana cena. Minusem metody Clip in jest zaś znikoma trwałość – nie jest to sposób na przedłużenie włosów na długi czas, a jedynie na konkretną okazję. Ponadto pojawia się ryzyko obciążenia włosów, ich sztucznego wyglądu i widoczności dopiętych włosów, szczególnie jeśli zabieg został wykonany nieprofesjonalnie.

Przedłużanie włosów metodą keratynową 

przedłużanie włosów metoda keratynowaZe względu na trwałość i znakomite efekty wizualne, metoda keratynowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Keratyna to rodzaj białka, stanowiącego główny budulec ludzkich włosów i to ona odpowiada za ich kondycję i wygląd. Użycie jej jako spoiwa z dodatkowymi pasemkami, jest zatem naturalne dla włosów, pozwala uniknąć sztucznego efektu, a zamiast tego cieszyć się pięknie prezentującą się długą fryzurą.

Metoda keratynowa polega na doczepianiu cieniutkich pasemek keratynowych do naturalnych pasemek włosów. Każde dodatkowe pasmo zakończone jest keratynową łuską. Mocowanie przeprowadzane jest przy użyciu zgrzewarki albo pistoletu z keratynowym wkładem – keratynowe pasemko dokładane jest do naturalnego, po czym zostaje z nim zgrzane w niewidoczny później dla oka sposób. Pasemka doczepiane są rzędami, w tylnej i w bocznych częściach głowy. Dzięki możliwości regulowania rozmiarów połączeń, można uzyskać różnorodne efekty stylizacyjne.

Metoda keratynowa pozwala uzyskać niezwykle naturalny, trwały i piękny efekt długich włosów. Ma ona jednak pewien mankament – nie jest odpowiednia dla każdego. Szczególnie uważać powinny na nią osoby borykające się z chorobami skóry głowy i osoby o skłonnościach do podrażnień skóry. Keratyna może wywoływać bowiem reakcję alergiczną, dlatego też przed przedłużaniem włosów wykonuje się próbę uczuleniową. Minusem metody keratynowej jest również konieczność powtarzania zabiegów po kilku miesiącach. Kiedy włosy odrosną, nie da się tak, jak na przykład w metodzie mikroringów, podciągnąć łączeń do góry. Kłopotliwą kwestią dla niektórych osób może być również wymagająca pielęgnacja włosów, z jaką trzeba się liczyć po zastosowaniu metody keratynowej.

Przedłużanie włosów -  mikroringi

przedłużanie włosów mikroringiMetoda mikroringów jest nieinwazyjna, solidna i trwała, pozwala na wielokrotne dokonywanie poprawek w następstwie naturalnego wzrostu włosów (bez konieczności powtarzania zabiegu od początku), a co najważniejsze – pozwala uzyskać rewelacyjne efekty wizualne.

Stosując metodę mikroringów włosy nie są narażone na działanie wysokiej temperatury. Cały proces ogranicza się do łączenia pasm włosów z pasmami dodatkowymi za pośrednictwem niewielkich ringów wykonanych z metalu. Obrączki na ogół powleczone są silikonową otoczką, która pozwala na solidne i trwałe połączenie pasm naturalnych z dodatkowymi. Ringi silikonowe są przyjazne dla włosów, nie niszczą ich, dobrze integrują się nawet z bardzo cienkimi i kruchymi włosami. Mikroringi z silikonową powłoką niekiedy zastępowane są mikroringami z gwintem. Są od nich nieco mniejsze, pozwalają na bardzo mocne połączenie pasemek bez efektu zsuwania się obrączki. Zarówno mikroringi silikonowe, jak i mikroringi z gwintem są niewidoczne i utrzymują się na włosach około 3-4 miesiące. Z upływem czasu możliwe jest odświeżenie fryzury poprzez otwarcie, podciągnięcie i ponowne zamknięcie obrączek. Wadą mikroringów jest fakt, iż mogą wywołać reakcję uczuleniową.

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

przedłużanie włosów metoda ultradźwiękowa

Metoda ultradźwiękowa przedłużania włosów łączy w sobie zalety metody keratynowej i metody mikroringów, a jednocześnie nie posiada ich mankamentów. Pasma dodatkowych włosów łączone są z pasmami naturalnymi za pomocą ultradźwiękowej zgrzewarki. Jednakże ten typ zgrzewu nie jest przeprowadzany przy udziale wysokiej temperatury, ale na zimno. Nośnikiem energii niezbędnej do trwałego spojenia dwóch elementów są w tym wypadku fale akustyczne o specjalnych częstotliwościach. Atut ten stawia metodę ultradźwiękową wyżej od metody keratynowej, w ramach której wykonywany jest zgrzew na ciepło.

Metoda ultradźwiękowa wymaga użycia specjalistycznego urządzenia bazującego na najnowszych osiągnięciach technologicznych. Ultradźwięki powodują drgania cząsteczek keratynowych włosów, po czym następuje trwałe spojenie końcówek włosów naturalnych z łuską keratynową dołączanego pasma. Powstałe w ten sposób łączenia są płaskie i mniej wyczuwalne względem łączeń wykonywanych przy użyciu innych metod. W porównaniu do mikroringów i metody keratynowej, metoda ultradźwiękowa eliminuje ryzyko reakcji uczuleniowej. Jej efekty są też trwalsze, niż efekty pokrewnych metod – tak przedłużone włosy można nosić przez pół roku. Możliwość stosowania jej na każdych włosach, również na bardzo zniszczonych, również jest jej zaletą.

Zobacz również