• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Jak znalezc i wybrać dobry salon fryzjerski?

Dobry salon fryzjerski 

Co zrobić jeśli w planach jest zmiana dotychczasowej fryzury na nową lub kiedy nadeszła chęć na zmianę koloru włosów? Do jakiego salonu fryzjerskiego w takiej sytuacji się udać? Okazuje się, E w return pozorom nie jest to takie łatwe jak się wielu osobom wydaje. W końcu trzeba swoje włosy powierzyć obcej osobie, której w zasadzie się nie zna. Dlatego też dobrze jest postawić na salon fryzjerski, któremu będzie się wiernym przez dłuższy okres czasu. W ten sposób fryzjer ma czas na bliższe poznanie swojego klienta i jego wymagań. Będzie więc mógł za każdym razem wybrać odpowiednią dla niego fryzurę, a klient będzie ze zmian bardzo zadowolony. To układ idealny. 

Wybór odpowiedniego salonu fryzjerskiego nie jest jednak taki łatwy jak się z pozoru może wydawać. Warto na początku wybrać się na krótki spacer i przyjrzeć się poszczególnym zakładom fryzjerskim z zewnątrz. Nie bez znaczenia jest ich zewnętrzny wygląd, bo od tego w dużej mierze uzależnione jest dobre samopoczucie klienta. 

Salon fryzjerski - aranżacja wnętrz

Spośród wszystkich odwiedzonych salonów warto potem wybrać pięć, które najbardziej sie spodobały. Wcale nie muszą być to jednak ogromne salony w centrum miasta. Równie dobrze można postawić na małe zakłady na obrzeżach. Trzeba wejść do ich środka i rozejrzeć się, a kiedy któryś wpadnie w oko umówić się na konsultacje. Warto zapytać fryzjera o propozycję fryzury. Należy przy tym zwrócić uwagę czy słucha on sugestii swoich klientów i jakie rozwiązanie proponuję. W większości przypadków od razu można zorientować się czy to dobry wybór. 

W dobrym salonie fryzjerskim obsługa musi posiadać odpowiednią wiedzę odnośnie nowoczesnych technik czy trendów fryzjerskich. Personel musi być też miły i uprzejmy wobec klientów. 

Dobry fryzjer zawsze na też czas na konsultacje że swoim klientem. Po zakończonym strzyzeniu udziela rad odnośnie pielęgnacji włosów oraz ich układania. W przypadku niezadowolenia z wykonanej usługi trzeba go o tym zaraz poinformować. Każdy ma w końcu prawdopodobnie się mylić, ale zawsze trzeba próbować błędy naprawiać. 

Godny zaufania salon fryzjerski jest tez zawsze czysty. Warto na to zwrócić uwagę, bo to w dużej mierze świadczy o jakości usług. 
 

Salon fryzjerski wyposażenie i usługi
 

Zawsze najlepsza metoda wyboru fryzjera jest popytanie o opinie znajomych i rodzine. Koleżanki na ogół chętnie służą w tej kwestii opinia. Jednak nie zawsze fryzjer, który robi doskonale krótkie fryzury potrafi równie dobrze ścinać długie włosy. Co jeśli pojawia się ochota na przedłużenie włosów czy ich wymodelowanie? Tutaj najlepiej zdać się na specjalistów. 

Zobacz również