• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Zadbaj o wygodę swoich klientów. Wybierz idealny fotel fryzjerski

Niestety nie w każdym salonie fryzjerskim jest duża przestrzeń, na której można swobodnie organizować wiele stanowisk fryzjerskich. W niektórych przypadkach na zakład przeznaczone jest jedynie niewielkie pomieszczenie. Powód nie jest trudny do zgadnięcia. Im mniejsza przestrzeń, tym mniejsze koszty. Mniejsze pomieszczenie oznacza jednak znacznie większe problemy aranżacyjne. W tym przypadku dobór mebli trzeba dobrze przemyśleć. Jednak nawet mały salon fryzjerski można umeblować tak, by był on wygodny i funkcjonalny zarazem.

Fotel fryzjerski

Oczywiście najważniejszym elementem wyposażenia każdego salonu jest fotel fryzjerski. Niektóre modele zajmują jednak sporo miejsca. Jednak oferta na rynku w  tym zakresie jest na tyle szeroka, że bez problemu znaleźć można również fotele mniejsze, które zmieszczą się też w małym salonie. Warto postawić na modele proste, które są w dodatku bardzo lekkie.

Fotel fryzjerski z zagłówkiem

Jednak kompaktowa budowa fotela w żadnym wypadku nie może wpływać na komfort użytkownika. Fotel musi posiadać oczywiście wygodne siedzisko, zagłówek, odpowiednie oparcie, podnóżki czy podłokietniki. Zwykle znaczną zaletą jest siłownik hydrauliczny służące do regulowania wysokości siedziska. Przede wszystkim dzięki niemu można dopasować wysokość fotela do wzrostu klienta. Poza tym to znacznie ułatwia pracę fryzjerowi. Pamiętać też trzeba, że im mniejszy fotel został wybrany, tym więcej jest miejsca na inny,  równie ważny sprzęt.

Funkcjonalny fotel fryzjerski

Poza tym wybierając fotel fryzjerski do salonu warto zwrócić uwagę, że oprócz przestrzeni, którą będzie on zajmował, ważne jest też dodatkowe miejsce wokół niego. Jest ono konieczne dla fryzjera, który także musi w czasie wykonywania swoich obowiązków posiadać nieco swobody, aby swoją pracę wykonywać dobrze. Jeśli w salonie ma się znaleźć więcej niż jedno stanowisko fryzjerskie,  to trzeba pamiętać, że muszą być one od siebie nieco oddalone. Dwóch fryzjerów w czasie pracy nie może się o siebie zderzać, bo to na pewno nie poprawia jej efektów.

Mała przestrzeń w salonie fryzjerskim często generuje także problemy z utrzymaniem w nim czystości. Dotyczy to zarówno mebli, jak i przestrzeni wokół nich. Dlatego wybierając fotel fryzjerski do salonu warto sprawdzić czy można go łatwo przesunąć z miejsca na miejsce oraz czy jest lekki. Na pewno ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem są fotele ze specjalnymi otworami w siedzisku. Znacznie ułatwiają one mycie i czyszczenie fotela oraz salonu.

Zobacz ofertę foteli fryzjerskich AYALA na tej stronie.

Zobacz również