• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

A lalalala long - Long Bob! Najmodniejsza fryzura tego lata

Long Bob

Long bob jest obecnie najmodniejszą fryzurą sezonu, która została pokochana nie tylko przez celebrytki, ale również miliony zwykłych dziewczyn. Stało się tak nie bez powodu, ponieważ pasuje ona do każdego typu urody. Sprawdź, które znane kobiety pokochały ten styl i zobacz, jak odpowiednio stylizować i dbać o swoje włosy.

Long Bob - dla kogo?

Fryzura, która sięga kości obojczykowych daje duże poczucie zmiany i odświeżenia wizerunku, wciąż jednak pozwala na noszenie różnego rodzaju upięć, zarówno wysokich, jak i niskich. Jest to więc idealny kompromis pomiędzy wygodą, a możliwościami stylizacji, które w przypadku klasycznego boba są znacznie ograniczone.
Profesjonalni fryzjerzy oraz styliści nazywają ten rodzaj fryzury jako "krótkie cięcie dla dziewczyn z długimi włosami". Skoro nawet one decydują się na taki wygląd, long bob jest chyba skazany na sukces.

Long Bob fryzura

Ostatnia wersja tej fryzury zakłada, że z przodu cięcie jest trochę dłuższe, a z tyłu- krótsze. W ten sposób zyskuje ona zadziornego charakteru. Tylna część fryzury powinna sięgać nasady karku, a okalające twarz kosmyki mogą być trochę dłuższe, aby delikatnie muskały kości obojczykowe. Ten rodzaj polecany jest zwłaszcza dla dziewczyn, które uważają swoją figurę za idealną.
Odpowiednie dobranie długości włosów sprawia, że można optycznie zmienić proporcje swojej sylwetki. Przykładowo, w przypadku wysokich dziewczyn z długą szyją, można podciąć włosy na długość około dwóch centymetrów poniżej kości obojczykowych (jak na przykład Nicole Kidman). Aby optycznie wydłużyć sylwetkę, należy zrobić odwrotnie- skrócić włosy do dwóch centymetrów powyżej linii obojczyków (jak na przykład Emma Stone).

Long Bob fale

Jest to jedna z nielicznych fryzur, która nie potrzebuje dodatkowej stylizacji suszarką. Równie dobrze sprawdza się zarówno potargana, jak i na gładko.
Dzięki długości do obojczyków, cienkie i proste włosy wydają się bardziej gęste i znacznie zyskują na objętości. Fryzura jest na tyle długa, aby loki nie powędrowały za wysoko do góry.

Long Bob - ombre blond

W przypadku tej fryzury idealnie sprawdzają się także rozświetlone pasemka. Najlepiej, żeby nałożyć kolor na przód oraz boki fryzury, co nada całości dodatkowej głębi. Kosmyki w okolicy obojczyków również powinny być rozjaśnione. Takie rozwiązanie skutecznie przyciąga wzrok.

Sprawia, że włosy wyglądają na zdrowsze

Podczas podcinania włosów skutecznie pozbywamy się zniszczonych końcówek. Fryzura w stylu long bob (w skrócie lob) pozwala jednak na wyraźnie dłuższe utrzymanie ich w dobrej kondycji.
Wraz z zapuszczaniem i starzeniem się włosów, partie znajdujące się z przodu niszczą się wyraźnie szybciej niż te z tyłu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ są one w dużym stopniu narażone na ciągły dotyk, szarpanie czy przygniatanie, na przykład podczas zakładania torby na ramię.

Rządzi w internecie

Modę na tę fryzurę rozpoczęła Kim Kardashian, która wrzuciła na swoje konto na Instagramie selfie w ściętych w tym właśnie stylu włosach. Zaraz później w jej ślady poszły inne gwiazdy, między innymi Taylor Swift, Kate Upton, Lucy Hale, Jourdan Dunn czy Rosie Huntington-Whiteley. Trend na noszenie long boba bardzo szybko zyskał popularność także wśród normalnych dziewczyn, które nie mają nic wspólnego z celebrytkami.
Znajduje to również potwierdzenie wśród fryzjerów, którzy otrzymują od swoich klientek zdjęcia zwykłych kobiet, które mają stanowić dla nich wzór cięcia. Pozwala to im nie tylko na posiadanie modnej, stylowej fryzury, lecz również na znalezienie pomysłów na ulepszenie long boba i dopasowanie go do własnych oczekiwań.
Możliwości jest bardzo wiele, w związku z czym kolejne zdjęcia dziewczyn wciąż podbijają Internet. Może warto jest również pokazać swoją wariację na temat long boba? Nasze zdjęcie również może stać się inspiracją dla innych.

Zobacz również