• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Szczotka dla Brodacza. Jaką wybrać by okazała się przydatna?

Panowie dumnie noszący brody na pewno doskonale zdają sobie sprawę, iż piękny zarost wymaga od właściciela sumiennej pielęgnacji. W dbaniu o jak najokazalszą brodę pomoże cały szereg przydatnych akcesoriów. Najważniejszym jednak sprzętem, bez którego nie może obyć się żaden szanujący brodacz, jest szczotka do brody. Jak ją wybrać?

Szczotka do brody

Naturalnie, podstawowym i najważniejszym zadaniem szczotki jest rozczesywanie zarostu. Porządne czesanie zapobiega nieestetycznemu sklejaniu się włosów. Poza tym pobudza krążenie oraz wzmacnia cebulki włosów. Co więcej, za pomocą szczotki pozbędziemy się z nawet najbujniejszej brody resztek jedzenia, które mają nieprzyjemną tendencję do osadzania się w zaroście po posiłkach. Wybierając odpowiedni model, należy pamiętać, że dobra i skuteczna szczotka nie może szarpać włosów na brodzie, ale czule i łagodnie je pieścić.

Szczotka do brody - jak używać?

Idealna szczotka powinna posiadać średnio-twarde oraz odpowiednio sztywne włosie. Największy użytek ze szczotki będą mieli posiadacze średniej, niezbyt długiej brody. Przyjmuje się, że szczotka radzi sobie najlepiej z zarostem około dwumiesięcznym. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że jest to tylko wartość przybliżona, gdyż u każdego mężczyzny zarost rośnie swoim tempem.

Szczotka do brody z dzika

Dumni posiadacze długiej i gęstej brody powinni zainwestować w szczotkę z włosiem dzika o gęstym splocie. Takie włosie poradzi sobie z nawet najwydatniejszym zarostem, będąc przy tym delikatne i łagodne dla skóry. Porządna szczotka musi posiadać rączkę wykonaną z drewna. Ułatwi to pewny uchwyt oraz umożliwi wygodniejsze i dokładniejsze czesanie.

Jak pielęgnować szczotkę?

Szczotka, by odpowiednio spełniała swoją funkcję, wymaga odpowiedniej pielęgnacji ze strony właściciela. Pierwszą i najważniejszą zasadą, o której musimy pamiętać jest to, że szczotki nigdy nie powinna być przechowywane włosiem do góry. Ponadto, nie wolno zapominać o regularnym czyszczeniu szczotki łagodnym szamponem, co najmniej raz na kilka tygodni. Doskonałym środkiem czyszczącym będzie również delikatne mydełko do brody. Przyda nam się ono również w celu odkażenia włosia. Tutaj należy przestrzec przed odkażaniem szczotki za pomocą wrzątku. Jest to absolutnie niewłaściwa i zbędna metoda, która może spowodować zniszczenie włosia oraz nasiąknięcie rączki wodą.

Panowie, którzy decydują się na zapuszczenie brody, muszą wiedzieć jak dbać o piękny zarost. W idealnej pielęgnacji pomoże solidna, właściwie dobrana szczotka do brody.

Zobacz również