• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Taborety fryzjerskie, czyli bez hokera w salonie ani rusz!

taboret fryzjerskiWyposażenie salonu fryzjerskiego to nie tylko fotel, myjnia, wózek i konsola, ale także hoker, bez którego pracy nie wyobraża sobie żaden fryzjer. Kompletując sprzęt do salonu, warto przyjrzeć się im uważniej i postawić na model, który będzie pomagał, a nie przeszkadzał w uprawianiu fryzjerskiego fachu. Jak wybrać hoker do salonu fryzjerskiego?

Taboret fryzjerski

taboret fryzjerskiTaboret fryzjerski, czyli hoker, to mebel, bez którego trudno byłoby wykonywać pracę fryzjera. Dzięki niemu można strzyc i stylizować włosy w pozycji siedzącej. Choć wydawać by się mogło, że wybór hokera to błahostka, w istocie od modelu wiele zależy. Jeśli, kompletując wyposażenie salonu postawisz na „pierwszy lepszy” taboret o słabych parametrach funkcjonalnych i jakościowych, w przyszłości może to negatywnie wpłynąć na efektywność Twojej pracy lub pracy Twoich fryzjerów.

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż fryzjerstwo to profesja wymagająca nienagannej precyzji, a dokładność i staranność liczą się nawet przy niewielkim cięciu. Dzięki wygodnemu hokerowi, zapewniającemu swobodę ruchów i komfortową pozycję ciała, fryzjer może skoncentrować się na strzyżeniu i stylizacji (a nie na przykład na bólu pleców), a co za tym idzie – pracować w pełni wydajnie. Warto więc, w natłoku spraw związanych z wyposażeniem salonu, poświęcić nieco uwagi również wyborowi odpowiednich hokerów. Najważniejsze, aby każdy pracownik czuł się podczas wykonywania swego fachu w pełni wygodnie.

Taboret fryzjerski - cena 

hocker hoker fryzjerskiTaborety fryzjerskie dostępne są w bardzo szerokim przedziale cenowym. Równie dobrze można kupić model za 80, jak i za 800 zł. Nikt nie każe Ci inwestować w hokery z najwyższej półki, ale też nie warto kupować najtańszych, nisko jakościowych modeli. Z reguły wykonane są one z bardzo kiepskich materiałów, są nietrwałe, łatwo się psują, są mało funkcjonalne, mają słabą amortyzację i nie zapewniają fryzjerowi optymalnego komfortu pracy. Ich estetyka również pozostawia wiele do życzenia. Dużo lepiej postawić na hokery nieco droższe, ale za to pochodzące od renomowanego producenta, a więc – gwarantujące pewną jakość.

Markowe, dobrej klasy taborety fryzjerskie (na przykład Ayala) można kupić już za 250-300 zł. Bywają również modele droższe, charakteryzujące się wyszukanym designem, zaawansowanymi mechanizmami regulacji i amortyzacji lub dodatkową funkcjonalnością (oparcia, podnóżki, etc.). Markowe hokery fryzjerskie są o wiele żywotniejsze i trwalsze, niż hokery marki „Krzak”. Wykonane z wysokogatunkowych materiałów, stabilne i ergonomiczne, zapewniają wygodę i umożliwiają swobodne poruszanie się razem z siedziskiem w obrębie klienta.

Najważniejsze walory użytkowe hokerów fryzjerskich

taboret ayalaWygoda fryzjera ma kluczowe znaczenie, dlatego do salonu warto wybrać hokery charakteryzujące się doskonale wyprofilowanym, zgodnym z budową anatomiczną człowieka siedziskiem. Bywają siedziska węższe i szersze, płaskie i głębokie, okrągłe i podłużne – zastanów się, jakie będą dla Ciebie i Twoich pracowników najwygodniejsze. Możesz też rozważyć zakup hokerów z oparciem, które wielekroć są chwalone przez fryzjerów za to, iż są przyjazne dla ich pleców. W istocie, taborety z oparciem minimalizują ryzyko dolegliwości związanych z kręgosłupem, ale nie jest to regułą. Dużo zależy od techniki pracy, przyjmowanych pozycji, etc. Nie każdy lubi na nich pracować, zatem zanim zamówisz taborety, podpytaj swoich pracowników, czy woleliby te z oparciem, czy bez. Chyba, że sam będziesz jedynym fryzjerem w swoim salonie, wtedy możesz zdać się tylko na własne upodobania.

Kolejna ważna kwestia to możliwość regulowania wysokości hokera. Choć niemal wszystkie modele wyposażone są w pompę umożliwiającą zmiany pionowego położenia siedziska, ich parametry mogą różnić się od siebie (dla przykładu – maksymalna wysokość w jednych to 65 cm, a w innych 85 cm). Jeśli taboret będzie za niski, może utrudniać fryzjerowi pracę. Co ciekawe, niektóre hokery są regulowane również w inny sposób, możliwa jest na przykład zmiana wysokości oparcia albo zmiana kąta nachylenia siedziska – te dodatkowe funkcjonalności co prawda nie są konieczne, ale mogą być przydatne.

Model klasyczny, a może wyszukany? Hokery fryzjerskie i ich zróżnicowany design

hoker dla fryzjeraJakość i funkcjonalność hokerów to oczywiście kwestie nadrzędne i to głównie nimi należy się kierować kompletując wyposażenie salonu, jednak nie zapomnij również o aspektach estetycznych. Dużym atutem dostępnych dziś na rynku taboretów fryzjerskich jest ich ogromna różnorodność. Warto z tego skorzystać i wybrać takie hokery, które idealnie wpiszą się w całą aranżację. W przypadku taboretów z siedziskiem z ekoskóry, wielu producentów udostępnia bogatą paletę kolorystyczną obić. Możesz pójść w stronę uniwersalnej czerni albo puścić wodze fantazji i postawić na kontrastową czerwień, awangardowy fiolet, minimalistyczną szarość lub elegancki brąz. Co więcej, obok klasycznych hokerów, znaleźć można wiele designerskich modeli, które dzięki swej wyszukanej formie świetnie wpiszą się w nowocześnie urządzony salon.

Zobacz również