• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Poczekalnia salonu fryzjerskiego - wstęp do wrót relaksu Klienta

Salon fryzjerski jest zazwyczaj definiowany przede wszystkim jako miejsce, w którym może dokonać się nasza metamorfoza, trudno jednak polemizować z osobami uważającymi, że jego funkcja wcale się na tym nie kończy. To również jedno z tych miejsc, w których klienci pragną odpocząć i zrelaksować się zwłaszcza, że zarówno panie, jak i panowie często trafiają do fryzjera po dniu pracy – ciężkim i wypełnionym stresem.

Salon fryzjerski jawi się im jako oaza spokoju, relaksu i komfortu, nie każdy może jednak pochwalić się tym, że spełnia tego rodzaju oczekiwania. Istnieje przynajmniej kilka wymogów, które powinny zostać spełnione, jednym z nich jest zaś zadbanie o odpowiedni wygląd poczekalni, w której kolejni klienci czekają na moment, w którym zostaną zaproszeni na fotel fryzjerski. Oczywiście, ta ostatnia powinna zostać wyposażona w profesjonalne meble fryzjerskie, a ich dopasowanie nie jest wcale mniej istotne niż wówczas, gdy zastanawiamy się nad tym, jak ma wyglądać główne pomieszczenie w salonie. Na szczęście, wcale nie mówimy o wyzwaniu, któremu nie da się sprostać.

Poczekalnia fryzjerska 

poczekalnia u fryzjeraGdy zastanawiamy się nad cechami wnętrza salonu fryzjerskiego, jedna z pierwszych myśli, jakie przychodzą nam do głowy, dotyczy spójności. Ta ostatnia powinna dotyczyć nie tylko samego stylu, ale również charakteru mebli. Mając to na uwadze, jeszcze przed podjęciem pierwszych kroków związanych z aranżacją poczekalni, warto zastanowić się nad tym, w jakim stylu ma być ona urządzona. Dopasowanie jej do reszty wnętrza w salonie może mieć tu niebagatelne znaczenie, a kardynalne błędy w tym zakresie są w stanie zniweczyć podjęte przez nas wysiłki. Na szczęście, zmiany poprzedzone refleksją najprawdopodobniej przyczynią się do tego, że salon stanie się spójny. Pozwoli to również na uniknięcie mieszanki stylów wzajemnie wykluczających się – grzechu ciężkiego niezliczonej ilości salonów fryzjerskich.

Poczekalnia fryzjerska - meble 

Nie ma takiego stylu, który moglibyśmy określić mianem obowiązującego w każdym bez wyjątku salonie. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, jak ma wyglądać nasz salon, powinniśmy mieć świadomość tego, że to właśnie nasz głos ma decydujące znaczenie. Oczywiście, należy mieć na uwadze zarówno własne preferencje, jak i obowiązujące wnętrze, jeśli zaś nie jesteśmy pewni, czy nasz gust spodoba się klientom, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Nie próżnują nie tylko projektanci wnętrz, ale i producenci mebli do salonów fryzjerskich. Ich pomysły charakteryzuje wysoki stopień oryginalności, można jednak mówić także o tym, co jest dla nich wspólne. Tym punktem zbiorczym jest stworzenie wrażeni miejsca, w którym chce się odpoczywać, koncepcja poczekalni jako świątyni relaksu jest więc bardzo popularna.

Poczekalnia fryzjerska  - kanapy fryzjerskie

kanapa royalPoszukując ciekawych i inspirujących rozwiązań warto zwrócić uwagę choćby na kanapę Ayala Royal. Wspomnienie o niej w pierwszej kolejności nie jest zresztą przypadkowe, nawiązuje ona bowiem do stylu klasycznego, który dominował pod koniec dwudziestego wieku. Obicie kanapy zostało przygotowane z wykorzystaniem ekologicznego skaju, nie można zaś nie docenić i tego, że możemy wybierać spośród wielu zróżnicowanych wariantów kolorystycznych. Innym rozwiązaniem, które nawiązuje do tego rodzaju stylistyki, jest krzesło Ayala Royal Lux. Również jego obicie jest dostępne w wielu kolorach, może być więc zarówno spójne z kanapą, jak i kontrastujące z nią. Sam stelaż może mieć nie tylko kolor biały i czarny, ale również złoty, co podnosi jego oryginalność. Tak w jednym, jak i w drugim przypadku mamy do czynienia z meblami, które są w stanie zagwarantować klientom maksymalny poziom komfortu.

Poczekalnia fryzjerska  - sofy fryzjerskie

sofa fryzjerskaPoszukując inspiracji warto też zwrócić uwagę na sofy fryzjerskie utrzymane w kolorze złotym lub czerwonym. Oba budzą pozytywne skojarzenia, a jednocześnie sprawiają, że można poczuć się naprawdę komfortowo i niepowtarzalnie. Sam kształt mebli w poczekalni również może przekonywać, że mamy do czynienia z miejscem wyjątkowym. Ponownie tylko od nas zależy to, czy ma być on zgodny z konwencją, czy też od niej odbiegać.

Jeszcze innym rozwiązaniem, które zwraca na siebie uwagę jako propozycja komfortowa, jest kanapa dwuosobowa. Ta zwykle posiada nie tylko elegancki charakter, ale również wysoki komfort, nie zaskakuje więc to, że jest w stanie sprostać wymaganiom nawet tych osób, których oczekiwania są wyjątkowo duże.

Styl, charakter i komfort, czyli o poczekalni słów kilka

Bez względu na to, jaka stylistyka odpowiada nam w największym stopniu, musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak szczególnym miejscem jest znajdująca się w salonie fryzjerskim poczekalnia. Warto zatem zaaranżować ją w taki sposób, aby kolejni klienci odczuwali dyskomfort opuszczając ją. Realizacja tego celu wymaga jednak pamiętania o tym, że liczy się nie tylko kształt i wygoda poszczególnych mebli fryzjerskich. Niemałe znaczenie ma też klimat, jaki panuje w salonie jako całości. Na ten ostatni wpływa charakter i styl wnętrza salonu oraz osoba jego właściciela.

Zobacz również