• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Jak dobrać fotel fryzjerski?

Niestety nie w każdym salonie fryzjerskim jest duża przestrzeń, na której można swobodnie organizować wiele stanowisk fryzjerskich. W niektórych przypadkach na zakład przeznaczone jest jedynie niewielkie pomieszczenie. Powód nie jest trudny do zgadnięcia. Im mniejsza przestrzeń, tym mniejsze koszty. Mniejsze pomieszczenie oznacza jednak znacznie większe problemy aranżacyjne. W tym przypadku dobór mebli trzeba dobrze przemyśleć. Jednak nawet mały salon fryzjerski można umeblować tak, by był on wygodny i funkcjonalny zarazem.

Osoby, które prowadzą salon fryzjerski powinny mieć świadomość tego, że jego wyposażenie stanowi najlepsze świadectwo ich zaangażowania. Jest też wyrazem troski o samopoczucie klientów, a jednocześnie stanowi najlepszy dowód na to, że zakład jest prowadzony profesjonalnie. Już choćby dlatego w momencie, w którym w centrum zainteresowania zaczyna się znajdować wyposażenie lokalu, konieczna staje się kompetencja oraz profesjonalizm.

Fotel fryzjerski

Oczywiście najważniejszym elementem wyposażenia każdego salonu jest fotel fryzjerski. Niektóre modele zajmują jednak sporo miejsca. Jednak oferta na rynku w  tym zakresie jest na tyle szeroka, że bez problemu znaleźć można również fotele mniejsze, które zmieszczą się też w małym salonie. Warto postawić na modele proste, które są w dodatku bardzo lekkie. Analizując rynek i profesjonalne modele foteli fryzjerskich, z jakimi mamy na nim do czynienia, szybko możemy przekonać się o tym, że jedna z zasadniczych różnic zachodzących pomiędzy nimi wiąże się z zastosowaniem pompy hydraulicznej albo pompy gazowej. To właśnie te fotele, które opierają się na pompie gazowej, są zazwyczaj zaliczane do rozwiązań bardziej przystępnych cenowo, należy jednak liczyć się z tym, że nie zapewniają aż tak dużego komfortu i wygody, jak ma to miejsce w przypadku foteli z pompą hydrauliczną. Ta ostatnia pozwala regulować wysokość fotela nawet wówczas, gdy siedzi już na nim klient, nie można więc nie zgodzić się z tym, że jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie.

Fotel fryzjerski z zagłówkiem

Jednak kompaktowa budowa fotela w żadnym wypadku nie może wpływać na komfort użytkownika. Fotel musi posiadać oczywiście wygodne siedzisko, zagłówek, odpowiednie oparcie, podnóżki czy podłokietniki. Zwykle znaczną zaletą jest siłownik hydrauliczny służące do regulowania wysokości siedziska. Przede wszystkim dzięki niemu można dopasować wysokość fotela do wzrostu klienta. Poza tym to znacznie ułatwia pracę fryzjerowi. Pamiętać też trzeba, że im mniejszy fotel został wybrany, tym więcej jest miejsca na inny,  równie ważny sprzęt.

Funkcjonalny fotel fryzjerski

Poza tym wybierając fotel fryzjerski do salonu warto zwrócić uwagę, że oprócz przestrzeni, którą będzie on zajmował, ważne jest też dodatkowe miejsce wokół niego. Jest ono konieczne dla fryzjera, który także musi w czasie wykonywania swoich obowiązków posiadać nieco swobody, aby swoją pracę wykonywać dobrze. Jeśli w salonie ma się znaleźć więcej niż jedno stanowisko fryzjerskie,  to trzeba pamiętać, że muszą być one od siebie nieco oddalone. Dwóch fryzjerów w czasie pracy nie może się o siebie zderzać, bo to na pewno nie poprawia jej efektów.

Mała przestrzeń w salonie fryzjerskim często generuje także problemy z utrzymaniem w nim czystości. Dotyczy to zarówno mebli, jak i przestrzeni wokół nich. Dlatego wybierając fotel fryzjerski do salonu warto sprawdzić czy można go łatwo przesunąć z miejsca na miejsce oraz czy jest lekki. Na pewno ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem są fotele ze specjalnymi otworami w siedzisku. Znacznie ułatwiają one mycie i czyszczenie fotela oraz salonu.

Idealny fotel fryzjerski poszukiwany

fotel do salonu fryzjerskiegoDecyzja o tym, jaką pompę zastosowaną w fotelu wybrać, ma bardzo duże znaczenie, nie jest jednak jedyną, która powinna zostać przez nas podjęta. Jeśli zależy nam nie tylko na komforcie oraz wygodzie naszych klientów, ale również na tym, aby sam fotel okazał się inwestycją na lata, duże znaczenie powinna mieć dla nas informacja o tym, która z firm odpowiada za jego produkcję. Nie każdy podmiot reklamujący się jako niezawodny, jest takim w rzeczywistości. Przed zakupem fotela, który wydaje się nam szczególnie atrakcyjny, warto więc prześledzić historię firmy i zorientować się, w jaki sposób jest ona oceniana przez dotychczasowych klientów.

Pewne znaczenie ma również to, w jakim stylu utrzymany jest fotel fryzjerski. Jest to mebel nie tylko funkcjonalny, ale również reprezentacyjny, samo spojrzenie na niego może mieć więc wpływ na to, w jaki sposób klienci będą postrzegać zakład. Warto zatem zatroszczyć się o fotel charakteryzujący się atrakcyjnością wizualną oraz spójnością stylistyczną z innymi elementami wyposażenia. Nie można też zapominać o tym, że klienci będą zwracać uwagę na rodzaj obicia. Te ma tendencję do szybkiego ścierania się, jeśli nie jest dobrane we właściwy sposób, wskazany jest więc wybór takiego materiału, który charakteryzuje się trwałością w tym zakresie nawet, jeśli mamy do czynienia z rozwiązaniem, dla którego charakterystyczne są spore nakłady finansowe.

Fotel fryzjerski Ayala

nowoczesny fotel fryzjerskiJeśli poszukujemy firmy, dla które charakterystyczna będzie szeroka oferta profesjonalnych foteli do zakładu fryzjerskiego, z pewnością spodoba nam się Ayala i jej możliwości. Jest to jeden z tych producentów, którzy są nam w stanie zaoferować meble fryzjerskie wysokiej jakości, sprawdzone i ocenione pozytywnie w wielu salonach. Jednym z ciekawszych przykładów wydaje się fotel Ayala Hip Hop dostępny nie tylko na pompie gazowej, ale i na coraz częściej wybieranej pompie hydraulicznej. Fotel zwraca też na siebie uwagę ze względu na niebanalny wygląd i staranność wykonania, można mieć więc pewność, że już po zakupie będzie spełniał swoje funkcje przez długie lata. Innym ciekawym rozwiązaniem są fotele Ayala Isadora oraz Ayala King.

Oczywiście, liczba foteli, na które warto zwrócić uwagę, jest zdecydowanie większa. Co więcej, każdy posiada swoje indywidualne cechy, które sprawiają, że można mówić o nim jako o rozwiązaniu niepowtarzalnym.

Zanim kupisz fotel fryzjerski

fotel fryzjerski eleganckiPrzymierzając się do zakupu fotela fryzjerskiego należy pamiętać o tym, że pompa i jego atrakcyjność wizualna nie są jedynymi czynnikami, jakie należy brać pod uwagę. Duże znaczenie ma również podstawa fotela, a także jego waga. Podstawa powinna przyjmować kształt kwadratu lub dysku, najlepiej też, jeśli jest chromowana. Z kolei waga nie powinna przekraczać dziesięciu kilogramów, cięższymi fotelami trudniej się bowiem manewruje. Osoby, które przygotowują się do zakupu, powinny mieć też możliwość dostosowania kolorystyki fotela do swoich własnych potrzeb, pozwoli to bowiem na jego jeszcze lepsze scalenie z resztą salonu.

Trudno nie ulec pokusie oszczędności zwłaszcza, że wyposażenie zakładu fryzjerskiego wymaga sporego zaangażowania finansowego. Jeśli jednak mielibyśmy wskazać mebel, na którym nie należy oszczędzać, z pewnością byłby to właśnie fotel fryzjerski – wizytówka każdego salonu i potwierdzenie jego profesjonalizmu.

Zobacz ofertę foteli fryzjerskich AYALA na tej stronie.

Zobacz również