• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Myjnia fryzjerska: odpowiednie wymiary i wygoda z myśla o klientach

Myjnia fryzjerska

Praktycznie każdy salon fryzjerski wyposażony jest między innymi w myjnię fryzjerską. Kilka lat temu na rynku dostępne były modele, które praktycznie niczym się nie różniły. Aktualnie oferta producentów wyposażenia salonów fryzjerskich jest bardzo obszerna. Wybierać można spośród modeli o różnym wyglądzie, o różnych funkcjach i o zróżnicowanych cenach. Poniżej podpowiemy jak dobrać myjnię dla naszego salonu. Podstawowym wskaźnikiem wyboru jest powierzchnia, na które nasz salon funkcjonuje.

Myjnia fryzjerska przenośna

Przenośna myjnia jest idealna do salonów o mniejszej powierzchni.

W przypadku salonów o małej powierzchni warto zastanowić się nad wyborem myjni wolnostojącej. Dzięki jej małym gabarytom oszczędzamy miejsce, które jest dość istotne w salonach fryzjerskich. Taka myjnia umożliwia dostawienie do niej fotela, który wykorzystujemy do innych usług wykonywanych w salonie. Nie są nam potrzebne dodatkowe akcesoria czy sprzęty. Istotna jest możliwość regulacji ustawienia misy, dzięki czemu możemy dostosować ją do fotela, który wykorzystujemy.

Myjnia Fryzjerska Technology

Myjnia Fryzjerska Technology marki AYALA. Fot. ayala.com.pl

Myjnia fryzjerska - wymiary

Salony, które dysponują większą powierzchnią użytkową spokojnie mogą zdecydować się na myjnię kompaktową. Jest to mebel fryzjerski, który posiada wbudowany fotel przez co wymagana jest większa ilość miejsca w salonie. Zaletą jest jednak znaczny komfort użytkowania. W związku z możliwością regulacji siedzenia ułożenie głowy i szyi klienta jest ergonomiczne. Myjnie kompaktowe dostępne aktualnie cechują się ekskluzywnym designem, dzięki czemu przypominają modne meble. Zdecydowanie urozmaicają wnętrze salonu oraz zmieniają jego charakter i powodują, że salon jest bardziej przytulny.

Misa i obudowa myjni

Głównym elementem myjni fryzjerskiej jest misa. To na niej powinno się skupić podczas wyboru myjni. Zanim się jednak ją wybierze trzeba wziąć pod uwagę jej funkcjonalność. Generalnie misy można podzielić na głębokie i płytkie. Te pierwsze warto wybrać, kiedy najbardziej chce uniknąć się pochlapania. Dzięki misom płytszym ma się natomiast łatwiejszy dostęp do włosów. Bardzo dobrze jest, gdy przy misach znaleźć można półki, na których stawia się odżywki i szampony. Takich modeli jest na rynku sporo i są bardzo wygodne dla fryzjera, który najpotrzebniejsze rzeczy ma pod ręką. Przy wyborze myjni ważną rolę odgrywa też jej obudowa. Najpopularniejsze są te plastikowe, nie tylko ze względu na cenę, która jest bardzo atrakcyjna, ale i na to, że łatwo się je doprowadza do całkowitej czystości. Do stylowych salonów fryzjerskich polecane są najczęściej te z obudową ze stali nierdzewnej, ponieważ są bardzo wytrzymałe i nadają wnętrzom ciekawy wygląd. Zobacz więcej...

Zobacz również