• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Niezbędny sprzęt w Twoim salonie fryzjerskim

Pierwszym krokiem w zakładaniu własnego salonu fryzjerskiego jest zakup odpowiednich sprzętów. Oprócz tak banalnych rzeczy jak umywalki do włosów i fotele dla klientów trzeba również pomyśleć o różnego rodzaju akcesoriach. Wśród nich możemy wyróżnić suszarki, lokówki i prostownice do włosów, szczotki i grzebienie oraz spinki i gumki.

Salon fryzjerski meble

Meble są bardzo ważnym elementem salonu fryzjerskiego. Podstawowym aspektem, jakim powinniśmy się kierować przy wyobrze foteli jest wygoda. Często będziemy mieli do czynienia z klientami, którzy na fotelu spędzą kilkadziesiąt minut więc dobrze byłoby, żeby siedzisko było miekkie oraz dość szerokie, żeby nawet osoby o większych gabarytach czuły się swobodnie. Regulacja wysokości fotela jest ważna z puntku widzenia fryzjera. Dzięki regulacji możemy ustawić głowę klienta na odpowiedniej dla siebie wysokości. Podnóżek pod fotelem sprawi, że klientom będzie wygodniej a duże lustro przed stanowiskiem umożliwi im na dokładne obserwowanie pracy fryzjera.

Salon fryzjerski - myjnia

Myjnia fryzjerska jest urządzeniem stosowanym bardzo często. Ważny jest jej kształt i położenie. Może mieć to istotny wpływ na ewentualne bolesności karku czy głowy w trakcie mycia. Na rynku mebli fryzjerskich dostępne są fotele z umywalką, dzięki którym klient może się swobodnie ułożyć na czas mycia włosów. Wielu fryzjerów pracuje na stojąco, jednakże jest to bardzo męczące. Warto zatem przeanalizować zakup stołka na kółkach, dzięki któremu będzie możliwość swobodnego poruszania się dookoła stanowiska fryzjerskiego.

Wszelkie przybory i akcesoria należy trzymać w kuwetkach lub szufladach. Dostępne są szafki jeżdżące, które można przestawiać w każde miejsce. Jeżeli nie możemy zdecydować jaki sprzęt wybrać radą służą nam specjalistyczne firmy i producenci sprzętu. Praktycznie każdy sprzedawca posiada w ofercie modele dostosowane do różnych wymagań i wystrojów salonów.

Salon - akcesoria fryzjerskie

Akcesoria fryzjerskie są nieodzownym atrybutem każdego fryzjera. Na nich nie powinniśmy oszczędzać. Narzędzia do ścinania, takie jak nożyczki czy brzytwy powinny być ostre i wykonane ze stali o wysokiej jakości. Istotne jest również żeby stal była nierdzewna. Zgodnie z wymogiem zasad higieny narzędzia muszą być dezynfekowane, najlepiej za pomocą urządzeń sterylizacyjnych. Drobne akcesoria warto kupować w hurtowniach, ponieważ przy zakupie większych ilości łatwiej uzyskać rabat.

W przypadku spinek istotne jest na ile są mocne i jak będą w stanie utrzymywać rozdzielone do strzyżenia włosy. Wybierając grzebienie i szczotki należy sprawdzić, czy nie posiadają ostrych końców. Suszarki, lokówki czy prostownice powinny natomiast cechować się jak największą mocą, ponieważ zagwarantuje to krótsze suszenie lub układanie włosów.

Zobacz również