Piękne, lśniące i mocne włosy to synonim zdrowia i witalności. Niestety w dzisiejszych czasach zachowanie zdrowej czupryny to nie lada wysiłek. Na kondycję fryzury ma bowiem wpływ bardzo wiele czynników. Zarówno tak zwany niehigieniczny tryb życia (zła dieta, stres, używki), jak i częste zabiegi fryzjerskie (farbowanie, trwała) i stylizacja na gorąco (suszarka, lokówka, prostownica) mogą wpłynąć na pogorszenie kondycji naszych włosów. Jeśli tych grzeszków wobec naszej fryzury nie zrównoważymy odpowiednią pielęgnacją, to prędzej czy później nasze pasma staną się osłabione, łamliwe i stracą swój blask i piękny wygląd. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak uratować zniszczone włosy za pomocą zdobyczy techniki.
Terapia ozonowa na włosy
Nowoczesne sprzęty fryzjerskie to nie tylko coraz lepsze suszarki czy lokówki. Producenci głowią się także nad urządzeniami, które mają za zadanie odbudowanie zniszczonych włosów i utrzymanie ich w dobrej kondycji. Przykładem może być ozonowa terapia parowa.
Jak to działa?
Działanie ozonowej terapii parowej polega na rozchyleniu łusek włosa przy wykorzystaniu ciepła. Pozwala to cząsteczkom pary wodnej i ozonu oraz substancjom regenerującym na wniknięcie wgłąb łodygi włosa i niezwykle efektywne odżywienie i nawilżenie czupryny. Ozonoterapię poleca się więc głównie posiadaczom zniszczonych, pozbawionych blasku włosów, które są suche, porowate i mają tendencję do łamania się. Dzięki terapii ozonowej można nadać takim włosom nawilżenia, blasku, elastyczności i sprężystości i uzyskać piękną, zdrową fryzurę.
Terapia ozonowa
Jak wygląda zabieg terapii ozonowej? Urządzenie do przeprowadzania tego typu zabiegów przypomina swoim wyglądem tradycyjną, fryzjerską suszarkę hełmową. Cały zabieg nie powinien trwać dłużej niż pół godziny, a jego przebieg jest bardzo przyjemny i odprężający. Na włosy nakładana jest odżywka lub maska. Następnie należy jedynie umieścić głowę pod kopułą urządzenia i oddać się relaksowi, podczas gdy przyjemne ciepło oddziałuje na nasze włosy i skórę głowy przez około 15 minut. Na koniec stosuje się powietrze chłodne, celem zamknięcia łusek włosów.
Już jednorazowy zabieg ozonoterapii powinien dać zauważalne efekty, szczególnie na mocno zniszczonej czuprynie. Każdorazowe mycie włosów wypłukuje z nich jednak odżywcze substancje, dlatego najlepsze efekty uzyskamy przy systematycznym stosowaniu terapii ozonowej. Dobrym sposobem na długotrwałe i pełne efekty jest kuracja miesięczna, podczas której zabieg powtarzany jest raz w tygodniu.
Dlaczego właśnie ozon?
Urządzenia do terapii ozonowej operują ozonem bakteriobójczym. Usuwa on z włosów i skóry głowy wszelkie zanieczyszczenia, powstałe na skutek stylizacji i zabiegów chemicznych. Dodatkowym następstwem stosowania ozonu jest pobudzenie ukrwienia skóry głowy i stymulacja wzrostu włosów.
Jakie urządzenia są najbardziej odpowiednie?
Tak jak w przypadku wszystkich innych sprzętów fryzjerskich, kluczowa jest jakość. Warto wybierać te, oferowane przez renomowanych producentów sprzętu fryzjerskiego, którzy gwarantują nie tylko skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów, ale i niezawodność samego urządzenia.
0 Komentarze