Proste i błyszczące włosy są marzeniem wielu pań. Nie każda jednak jest zadowolona ze swojej fryzury. Prostownica do włosów jest w stanie zdziałać cuda, jeśli chodzi o stylizację kosmyków. Niesforne loki zamieniają się w cudownie gładką taflę. Prostownice znane są już od wielu lat, aczkolwiek urządzenia te różnią się wieloma parametrami i budową.
Prostownice do włosów- jakie płytki wybrać?
Innowacyjne prostownice nie niszczą już włosów w takim stopniu jak starsze wersje tych urządzeń. A to wszystko dzięki jonizacji czy też podczerwieni, ponadto na stan włosów wpływa również materiał, z jakiego zostały wytworzone płytki.
- Płytki ceramiczne- nagrzewają się w sposób równomierny, dzięki czemu prawdopodobieństwo przypalenia włosów spada do minimum. Doskonale wygładzają pasma, ponadto nie szarpią ich i nie ciągną. Dobrą propozycją jest prostownica TERMIX 27 z płytkami ceramicznymi pokrytymi dodatkowo warstwą turmalinową. Pozwala ona na prostowanie włosów suchych i mokrych. To profesjonalny sprzęt, który sprawdzi się również salonach fryzjerskich,
- Płytki tytanowe- gwarantują sprzętowi wysoką skuteczność i trwałość. To wytrzymałe i hipoalergiczne płytki, które można w pełni bezpieczny sposób użytkować. Znajdują zastosowanie również do trudnych w układaniu włosów. Prostownica z płytkami tytanowymi to między innymi model FOX RACE 18, który szybko się nagrzewa i posiada 5 stopniową regulację temperatury.
- Płytki turmalinowe- wybierane zwłaszcza przez osoby z puszącymi się włosami. Po wpływem wysokiej temperatury wytwarzają jony ujemne, dzięki czemu włosy po wyprostowaniu nie puszą się i nie elektryzują.
- Płytki diamentowe- charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Doskonałe do salonów fryzjerskich. Poradzą sobie nawet z szorstkimi i trudnymi w ułożeniu kosmykami.
Wielkość płytek prostownicy
Prostownice mogą mieć o różnej szerokości i długości płytki. Rozmiar ich jest szczególnie ważny. Sprzęty z krótkimi i wąskimi ramionami poradzą sobie doskonale przy włosach krótkich. Jeśli chodzi o włosy długie czy gęste, lepszą propozycją będzie model z szerokimi i długimi płytkami. W użytkowaniu domowym najlepiej jest dobrać prostownicę pod długość i gęstość włosów. W profesjonalnych salonach fryzjerskich lepszą opcją jest zainwestowanie w oba modele.
Regulacja temperatury w prostownicy
Temperatura pracy urządzenia musi być dopasowana do rodzajów kosmyków. Przy włosach delikatnych i cienkich należy ustawić niższą temperaturę aniżeli podczas układania włosów grubych i gęstych. Z takimi kosmykami poradzi sobie jedynie wyższa temperatura. Decydując się na dany model, należy pamiętać, że powinien on posiadać regulację temperatury, oczywiści im jej zakres jest szerszy, tym lepiej. BaByliss PRO prostownica multifunkcyjna ConiSmooth proponuje nam 3-stopniowy zakres temperatury 170–200–230°C natomiast model BaByliss PRO prostownica BAB2191SEPE oferuje nam cyfrową regulację temperatury 150-230°C. Temperaturę musimy ustawić, biorąc pod uwagę strukturę, rodzaj i stan włosów.
Moc prostownicy
Moc, czyli szybkość nagrzewania się urządzenia. Duża moc oznacza bardzo szybkie nagrzewanie się sprzęty, co będzie pomocne zwłaszcza w salonach fryzjerskich. Do użytku domowego sprawdzą się modele o mniejszej mocy, chyba że zależy nam na czasie. Najszybciej nagrzewające się modele są gotowe do użytku już do kilkunastu sekundach. Do użytku w salonach sprawdzi się prostownica TERMIX 27 szybko nagrzewająca się, ponadto z płytkami wykonanymi w nanotechnologii.
Jonizacja
Pozwala na zamknięcie łusek włosów i zapewnienie im blasku. Ponadto przeciwdziała elektryzowaniu się pasemek, zapewniając im zdrowy wygląd. Warto zdecydować się właśnie na model z jonizacją, dzięki której włosy będą nie tylko stylizowane, ale także pielęgnowane. Wiele nowoczesnych modeli ma taką funkcję.
Dodatkowe funkcje prostownic do włosów
- dodawanie objętości
- podwijanie końcówek
- szczotkowanie
- suszenie
- układanie loków albo fali
- funkcja turbo
- funkcja pamięci
- automatyczne dopasowanie temperatury
- automatyczne wyłączanie
0 Komentarze