Salon fryzjerski - projekt
W przypadku branży fryzjerskiej dobrze zaprojektowane i urządzone pomieszczenie to już połowa sukcesu. Na początku to właśnie wygląd salonu przyciąga klientów.
Wiele zależy od pomieszczenia, jego wielkości czy lokalizacji istniejących już dopływów wody i gniazdek elektrycznych. Jeśli jest ich niewiele to sprawa się komplikuje. Najważniejsze są oczywiście stanowiska pracy, myjnia, a także strefa magazynowania i przygotowywania kosmetyków. Oprócz tego trzeba zadbać o zaplecze dla pracowników. Kiedy salon jest duży można pokusić się także o dodatkowe stanowisko do manicure czy nawet gabinet kosmetyczny.
Salon fryzjerski projekt wnętrza
Stanowiska pracy nie mogą znajdować się za blisko siebie.Każdy fryzjer musi mieć bowiem pełen komfort pracy.
Salon fryzjerski konsolety
Wybór konsolet dobrze jest uzależnić od warunków wnętrza. Przykładowo konsolety wyspowe dobrze prezentują się w pomieszczeniach większych. Z kolei te montowane na ścianie dobrze prezentują się w zasadzie wszędzie. Dobra konsoleta posiada półkę, podnóżek oraz wbudowane gniazdka elektryczne. Poza tym zawsze można wykorzystać w tym celu zwykłe szafki.
Salon fryzjerski umeblowanie
Trzeba też zawsze pamiętać o organizacji pracy fryzjera. Kiedy przy konsolecie nie ma szafki z organizerem, konieczny jest zakup wózka na kółkach z szufladami czy półkami. Poza tym warto zainwestować w osobny pomocnik do koloryzacji.
Salon fryzjerski - fotel
Oczywiście w każdym profesjonalnym salonie fryzjerskim fotel powinien posiadać pompę hydrauliczną, by możliwa była regulacja jego wysokości. Podstawa to natomiast w dużej mierze już rzecz gustu. Fotel musi być też przede wszystkim dla klienta wygodny. Dobrze jeśli jest również łatwy do czyszczenia. Oparcie z kolei nie powinno być za wysokie. Dodatkowo, aby zapobiec zabrudzeniom można stosować pokrowce ochronne.
Salon fryzjerski - myjnia
W każdym salonie fryzjerskim musi się też znaleźć myjnia. To miejsce, gdzie myje się włosy oraz wykonuje zabiegi pielęgnacyjne różnego rodzaju. Taki mebel musi być wygodny i znajdować się nieco na uboczu. W małych zakładach na ogół stosuje się myjnie wolnostojące lub małe myjnie z dołączonym fotelem. Kiedy przestrzeń jest większa można zdecydować się na kilka myjni z podnóżkami. W strefie mycia może stanąć też labor wyposażony w sporych wymiarów blat roboczy i zlew. To świetnie miejsce do przechowywania kosmetyków oraz akcesoriów fryzjerskich.
Jeszcze innym ważnym elementem każdego salony powinna być poczekalnia z recepcją. To w końcu wizytówka zakładu. Lada musi być elegancka i funkcjonalna zarazem. Powinno się na niej znaleźć miejsce na komputer czy dokumentację. Co więcej, małą recepcję zaaranżować można również w mniejszych zakładach fryzjerskich. Z kolei poczekalnia to kanapa ze stolikiem kawowym oraz wieszakami na ubrania klientów. W tym miejscu można umieścić gazety, czasopisma, a także materiały reklamowe czy ekspozytory z kosmetykami.
Dodatkowe stanowisko do manicure można umieścić w widocznym miejscu. Jednak już stanowiska do pedicure czy innych zabiegów kosmetycznych powinny być umieszczone osobno. Konieczny jest dodatkowy dostęp do wody, a niekiedy także łazienka. Do wykonania pedicure wystarczy tak naprawdę wygodny fotel z podnóżkiem. W przypadku masażów i innych zabiegów konieczne jest już łóżko z regulowanym oparciem i wysokością. Pomieszczenie do pedicure powinno mieć powierzchnię co najmniej 9 metrów kwadratowych. Nieco więcej trzeba liczyć przy gabinecie kosmetycznym.
0 Komentarze