• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Dowiedz się, czego nie może zabraknąć w Twoim salonie fryzjerskim. Przegląd wyposażenia

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

W każdym salonie fryzjerskim musi znaleźć się wiele elementów, większych i mniejszych. Producenci cały czas wypuszczają na rynek nowe rozwiązania, a więc wybór w tym zakresie jest ogromny. Bez jakich przedmiotów nie może funkcjonować żaden zakład fryzjerski?

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - lista

Oczywiście podstawę wyposażenia stanowią zawsze dobrze dobrane meble. To właśnie one decydują o komforcie, estetyce czy funkcjonalności.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - fotel fryzjerski

Poza tym podstawa każdego salonu to fotel fryzjerski. Musi one spełniać wszystkie powierzone mu funkcje. Podstawa to rzecz jasna wygoda, dla klienta oraz fryzjera z nim pracującego. Na komfort na pewno wpływa obecność podłokietników oraz wygodnego oparcia, które powinno kończyć się w górnej części pleców. Wówczas klient ma oparcie, a fryzjer swobodę podczas wykonywania swoich obowiązków.

Najłatwiej pracuje się przy fotelu obrotowym, który jest łatwy do przesuwania, ale posiada system zabezpieczający przed przypadkowym przesuwaniem się. Obecnie w sprzedaży są modele o różnych kolorach i kształtach.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - konsoleta

Konsoleta to także bardzo ważny element wyposażenia salonu fryzjerskiego. Służy ona przede wszystkim klientowi do kontrolowania pracy fryzjera. Otoczenia lustra na ogół służy do postawienia aktualnego wykorzystywanych produktów. W skład konsolety, w zależności od projektu, wchodzi duże lustro stawiane naprzeciwko fotela, szafki ustawione po bokach oraz półki czy schowki. Zawsze lustro musi być dobrze oświetlone, najlepiej światłem naturalnym, z dodatkiem światła sztucznego. Kolory powinny być ciepłe, a widoczność szczegółów wysoka.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - organizer fryzjerski

Organizer służy oczywiście do przechowywania najczęściej wykorzystywanych przed fryzjera elementów i akcesoriów. Pomocnikiem z kolei nazywa się niezbyt wysoką szafkę na kółkach. Składa się ona zawsze z otwartych i wysuwanych półek oraz zamkniętych szuflad. Zwykle wykonana jest z tworzywa sztucznego. Najwyższa półka na ogół posiada organizer, pozwalający na szybkie znajdywanie małych przedmiotów pogrupowanych w przegródkach.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - myjnia

W każdym salonie fryzjerskim znajduje się też myjnia. To tam przed zabiegiem myje się głowę. Na takie stanowisko składa się wygodny fotel z oparciem, a także z umywalki.  Jest ona ceramiczna lub plastikowa. Powinna posiadać kształt, który zapewnia klientowi komfort podczas mycia głowy. Kolor umywalki czy foteli to już rzecz gustu.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - suszarka hełmowa

W wielu salonach wykorzystuje się też specjalistyczne, stojące suszarki, które nakłada się na głowę klienta. Suszą one włosy szybciej niż klasyczne suszarki, ale nie pozwalają na modelowanie fryzury. Dlatego też w mniejszych salonach na ogół pozostaje się wiernym klasycznym suszarkom ręcznym, które w tym przypadku sprawdzają się równie dobrze.

Zobacz również