• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Jaka suszarka najlepiej sprawdzi się w salonie fryzjerskim?

suszarka profesjonalnaSuszarki do włosów są już od dawna w powszechnym użyciu – każdy posiada przynajmniej jedną w swoim domu. Jednakże w salonach fryzjerskich powinny znaleźć się nie tylko zwyczajne suszarki o sporej mocy, przyporządkowane do każdego stanowiska, lecz również większe suszarki hełmowe. Są oznaką dbałości o klienta, będąc w użyciu o wiele wygodniejsze. Ponadto służą nie tylko do suszenia włosów, lecz również i do wykonywania innych zabiegów fryzjerskich. Jaki produkt tego typu najlepiej wybrać?

Nowoczesna suszarka w Twoim salonie

suszarka hełmowa profesjonalnaW każdym salonie fryzjerskim muszą się znaleźć sprzęty nowej generacji, ponieważ świadczy to o profesjonalizmie pracowników i całego miejsca. Nowoczesny salon fryzjerski musi podążać za najnowszymi trendami, które czasem byłyby niemożliwe do wykonania na starym sprzęcie. Dlatego też posiadając swój własny salon warto inwestować w najnowsze technologie – na pewno zyska na tym renoma firmy, a inwestycje zwrócą się z nawiązką, gdy salon zyska na popularności i zacznie przyciągać nowych klientów.

Suszarka hełmowa jest jedną z takich zyskownych inwestycji. O wiele lepiej posiadać choć jedną w salonie i używać do suszenia włosów, bowiem po jej zastosowaniu wyglądają o wiele ładniej i są zdrowsze. Różnica jest na tyle wyraźna i natychmiastowa, że każdy kto choć raz miał okazję skorzystać z podobnego urządzenia będzie chciał użyć go ponownie. Suszarka hełmowa oddziałuje na włosy, mniej je obciąża, nie przesusza, sprawia że są bardziej błyszczące, wygładzone i mniej się elektryzują. W dodatku dzięki jej zastosowaniu lepiej się też wchłaniają nałożone na włosy kosmetyki – na przykład wszelkie maseczki odżywcze, regenerujące czy nabłyszczające.

Suszarka hełmowa a proces jonizacji

suszarka z jonizacjąProfesjonalne suszarki hełmowe posiadają funkcję jonizacji, która w doskonały sposób wpływa na włosy. Wnika ona głęboko w ich strukturę, zamykając łuskę włosa i wyraźnie poprawiając ich stan. Nie ma zatem problemów z układaniem włosów – są wyraźnie ładniejsze i bardziej podatne na inne zabiegi fryzjerskie, które jednocześnie na pewno ich nie uszkodzą. Układanie fryzury po zabiegu jonizacji jest wyraźnie prostsze i szybsze – dlatego też to nieodłączny element każdego salonu fryzjerskiego. Jony ujemne osiadają na włosach, neutralizując negatywne oddziaływanie jonów dodatnich, które odpowiedzialne są na przykład za ich elektryzowanie w zimie.

Sprzęt działa na dwóch lub trzech prędkościach – przy czym kolejne modele są stale udoskonalane. Można zatem zdecydować się na suszenie w normalnym lub szybkim tempie, a czasem również w trybie delikatnym, najwolniejszym. Jeśli ktoś pragnie by włosy jego klienta się odżywiły i w związku z tym suszarka służy nie tylko do ich wysuszenia, ale również poprawienia ich stanu, najlepiej ogrzewać je bardzo delikatnie i wolno, by produkt nałożony na nie dobrze się wchłonął. Taki tryb jest pomocny także wówczas, gdy pragniemy utrwalić fryzurę i spryskamy włosy lakierem.

Suszarka hełmowa do salonu fryzjerskiego

suszarka hełmowaSuszarki hełmowe nie są wcale wymysłem ostatnich lat – w salonach fryzjerskich były stosowane już dekady temu. To wcale nie przypadek, że pojawiają się na amerykańskich filmach z lat 50’ i 60’. W Polsce nie korzystały z nich raczej nasze babcie, ale już na pewno mamy – choć nie występowały w salonach fryzjerskich na taką skalę jak teraz. Niewątpliwie były pomocne, choć nie posiadały jeszcze tak wielu funkcji, jak te obecne – ich utrzymanie się na rynku oraz rozwój może jednak najlepiej świadczyć o tym, jak dużą przychylność sobie zaskarbiły.

Z racji na rozwój technologii można jednak wybierać wśród naprawdę wielu różnych modeli suszarek hełmowych – kto pragnie którąś kupić do swojego salonu fryzjerskiego, na pewno zadaje sobie pytanie jaką wybrać? Otóż, sprzęty tego typu dzielą się na różne rodzaje ze względu na wygląd oraz funkcje. Jeśli chodzi o to pierwsze, mogą być wiszące na wysięgniku, bądź w wersji stojącej. Na pewno te pierwsze wyglądają o wiele nowocześniej, ale każdy właściciel salonu sam powinien dobrać suszarkę do swoich preferencji, wygody personelu i wyglądu salonu. Łatwiej – w razie jakichkolwiek problemów – wymienić lub naprawić tę stojącą. Są to jednak sprzęty dosyć trwałe i solidne. W salonach mniejszych lepiej zdecydować się na wersje wiszące na ścianach na wysięgniku, bo nie zajmują tyle miejsca. Suszarki mogą być z jonizacją lub bez, w różnych kolorach (najczęściej białe, czarne lub srebrne) i o nieco różnym kształcie. Rzecz jasna, im więcej funkcji, tym więcej podobne sprzęty kosztują – jednak i tak nie są to ceny zbyt wygórowane. Dobre modele można kupić nawet za około tysiąc złotych – a czasem i taniej. Fryzjerzy mogą regulować temperaturę w niezwykle szerokim zakresie – od zera do nawet kilkuset stopni. Także wysokość i rozpiętość statywu są regulowane – podobnie jak czas. Każdy fryzjer może ustawić suszenie czy nawiew na określoną ilość czasu – zwykle maksymalnie około godzinę. Jak więc widać, jest to sprzęt niezwykle pomocny – i potrzebny. Powinien się znaleźć w każdym salonie fryzjerskim - dla dobra klientów i aby pomóc personelowi!

Zobacz również