Gdy zastanawiamy się nad tym, bez jakich elementów wyposażenia nie może obejść się jakikolwiek salon fryzjerski, jedno z naszych pierwszych skojarzeń musi wiązać się z myjnią. Trudno przecież wyobrazić sobie sytuację, w której salon określany mianem ekskluzywnego radziłby sobie bez niej.
Oczywiście, sam wybór myjni fryzjerskiej nie jest łatwy, a choć nasycenie rynku jest duże, często potrafi być to czynnik kłopotliwy, w pewnym stopniu utrudniający dokonanie wyboru. Na szczęście, jeśli wiemy, czego szukać, znalezienie naprawdę solidnych rozwiązań jest już tylko kwestią czasu, warto zatem prześledzić najważniejsze parametry związane z myjniami fryzjerskimi.
Rodzaj myjni a powierzchnia salonu
Choć istnieje wiele czynników, które warto brać pod uwagę przymierzając się do zakupu myjni fryzjerskiej, nie można nie zgodzić się z tym, że tym, którego znaczenie można uznać za kluczowe jest przede wszystkim powierzchnia użytkowa salonu. Oferta myjni jest przy tym na tyle bogata, że o rozwiązaniu komfortowym można mówić zarówno w kontekście salonów imponujących swoim rozmiarem, jak i tych, których rozmiar nie jest duży.
Myjnia wolnostojąca
Jeśli nasz salon fryzjerski jest niewielki, najlepszym pomysłem wydaje się zakup myjni wolnostojącej. Rozwiązanie tego typu jest nie tylko praktyczne, ale również pomocne, pozwala bowiem fryzjerowi na wykonywanie swoich obowiązków szybko i sprawnie, bez potykania się czy to o swoich współpracowników, czy to o kolejnych klientów. Przy myjniach tego rodzaju z powodzeniem można stosować fotele fryzjerskie, zwłaszcza, jeśli są one wyposażone w kółka, potem zaś fotel taki można wykorzystać podczas dalszych zabiegów, których oczekuje klient. Podczas ich wyboru warto jednak zwrócić uwagę na rozwiązania, które posiadają odpowiedni kąt nachylenia, okazuje się bowiem, że rozwiązanie takie w istotny sposób poprawia komfort odczuwany przez klienta, który nie musi siedzieć pod kątem prostym.
Myjnie zintegrowane
Innym rozwiązaniem są myjnie kompletne określane też mianem zintegrowanych. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy w ich wypadku do czynienia z rozwiązaniami, które zajmują zdecydowanie więcej miejsca, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że są też znacznie wygodniejsze nie tylko dla klienta, ale również dla wykonującego swoje obowiązki fryzjera. Korzystający z nich klient często docenia to, że może pozwolić sobie na odrobinę relaksu, fryzjer zaś nie ukrywa, że mycie głowy przychodzi mu z większą łatwością. Przy zakupie warto zwrócić szczególną uwagę na podłokietniki. Jeśli zależy nam na poprawie doznań klienta i jego większej satysfakcji, powinny być one drewniane lub tapicerowane.
Wybór myjni ze względu na jej obicie
Trudno polemizować z osobami przypominającymi nam o tym, że obicie myjni powinno być jak najbardziej wygodne. Ważny jest jednak również materiał, z którego jest ono wykonane, raz na jakiś czas może pojawić się bowiem konieczność zmycia z niego farby i dobrze jest mieć wówczas pewność, że czynność ta nie okaże się skomplikowana. Z tego samego powodu dobrze sprawdza się jego ciemna kolorystyka – bardziej przychylna dla plam. Owszem, myjnie z jasnym obiciem również wyglądają efektownie, w takim przypadku warto jednak pomyśleć o zastosowaniu folii ochronnej.
Obudowa myjni i jej znaczenie
W zależności od naszych upodobań, pomysłu na salon fryzjerski oraz możliwości finansowych możemy zdecydować się zarówno na myjnie wykonaną z tworzywa, jak i na tą, która powstaje z wykorzystaniem stali nierdzewnej. Plastik jest oczywiście wybierany zdecydowanie częściej, myjnie z jego zastosowaniem charakteryzują się bowiem bardziej przystępnymi cenami. Jest to również rozwiązanie stabilne, praktyczne i oferowane w bogatej kolorystyce. Z kolei stal nierdzewna daje gwarancję większej odporności myjni fryzjerskiej zarówno na rdzę, jak i na zarysowania. Charakterystyczny jest dla niej również wysoki połysk i… znacznie wyższa cena.
Rodzaj misy a wybór myjni fryzjerskiej
Misy, z którymi mamy do czynienia w myjniach fryzjerskich mogą być zarówno głębokie, jak i płytkie, każda posiada przy tym nie tylko charakterystyczne dla siebie zalety, ale również określone niedociągnięcia. Gdy mamy do czynienia z misami głębokimi, ich plusem wydaje się być duża powierzchnia pracy, czego nie można nie docenić zwłaszcza wówczas, gdy salon fryzjerski odwiedza klientka o pięknych, długich włosach. Z kolei misa płaska zapewnia łatwiejszy dostęp do włosów, choć jej posiadanie wiąże się z ryzykiem rozchlapywania wody. Ciekawym rozwiązaniem są też misy ze specjalnymi półeczkami, na których można trzymać niezbędne odzywki i szampony. Warto jednak zauważyć, że nie każdy fryzjer jest zadowolony z tego rodzaju udogodnienia, wiele osób nie ukrywa bowiem, że wprowadza ono istotną trudność podczas mycia włosów.
Myjnia, która zachwyca
Jeśli marzymy o tym, aby prowadzony przez nas salon fryzjerski był miejscem w pełni profesjonalnym, nie powinniśmy zapominać o tym, jak duże znaczenie ma sposób, w jaki postrzegane jest jego wnętrze. To właśnie ono sprawia, że poszczególni klienci czują się w salonie komfortowo, każdy element wyposażenia lokalu musi być więc nie tylko profesjonalny, ale i miły dla oka.
0 Komentarze