• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Konsolety fryzjerskie i nie tylko, czyli na czym gra fryzjer?

fryzjerKonsole czy też konsolety fryzjerskie nie bez przyczyny uważane są za jeden z najważniejszych elementów składających się na wyposażenie salonu fryzjerskiego. Oczywiście, różnią się one w dość istotny sposób, znalezienie najlepszego rozwiązania wymaga więc pewnych przygotowań.

Najbardziej pomocna jest w tym kontekście zasada mówiąca o tym, że najlepiej stawiać na konsolę, która charakteryzuje się nie tylko nienaganną jakością, ale i wysoką funkcjonalnością. Nie można jednak zapominać również o jej atrakcyjności wizualnej, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniem dobrze widocznym, a tym samym mającym wpływ na sposób, w jaki postrzegany jest salon fryzjerski.

Konsolety fryzjerskie 

konsoleta fryzjerska ayalaJeśli chcemy dokonać zakupu, którego nie będziemy żałować, musimy uświadomić sobie, jaka jest rola konsolety w salonie fryzjerskim. Okazuje się, że jest to jeden z tych elementów składających się na wyposażenie salonu, który przydaje się zarówno fryzjerowi, jak i klientowi. Fryzjer nie wyobraża sobie dziś bez niej pracy, a otoczenie lustra często jest wykorzystywane przez niego również do eksponowania wykorzystywanego przez siebie sprzętu. Z kolei klient dzięki konsolecie może stale kontrolować pracę fryzjera interweniując natychmiast, gdy poczynania tego ostatniego zaczynają budzić jego wątpliwości.

konsoleta bona

Oczywiście nie wszystkie konsolety wyglądają tak samo, a duże znaczenie ma zarówno zamysł projektowy, jak i wielkość samego salonu fryzjerskiego, w którym wspomniane rozwiązania mają się pojawić. Najczęściej w skład konsolety wchodzi jednak duże lustro, które ustawia się naprzeciw fotela, szafki umieszczone po jego bokach oraz półki, na których stać może torebka klientki lub przygotowana specjalnie dla niej kawa. Najważniejszym elementem konsoli fryzjerskiej jest lustro, należy więc zadbać nie tylko o jego wielkość, ale i o odpowiednie oświetlenie. Doświadczenie fryzjerów podpowiada, że najlepiej sprawdza się w tym kontekście światło naturalne, te jednak powinno być wspomagane przez oświetlenie sztuczne już choćby po to, aby zapewnić dobrą widoczność szczegółów.

Konsolety fryzjerskie - Ayala 

Znalezienie naprawdę dobrej konsolety wcale nie musi być trudne. Co więcej, może się ona okazać rozwiązaniem dostępnym niemal od ręki, co powinno ucieszyć osoby, które nie przepadają za długimi poszukiwaniami. Dobrym przykładem wydaje się być w tym kontekście konsoleta fryzjerska Ayala Bona wykonana z wysokiej klasy materiałów i odznaczająca się wykonaniem nie tylko solidnym, ale również wyjątkowo estetycznym. Rozwiązanie tego typu stanowi gwarancję tego, że nasze wnętrze zyska niepowtarzalny styl, smak oraz elegancję. Warto w tym miejscu podkreślić, że wspomnienie akurat o tym producencie nie jest przypadkowe, Ayala cieszy się bowiem opinią solidnego dostawcy sprzętu fryzjerskiego. Co więcej – mamy do czynienia z podmiotem, który zwraca na siebie uwagę nie tylko dlatego, że może się pochwalić imponującym doświadczeniem, ale również innowacyjnością.

Wózek - najlepszy pomocnik fryzjerski

wózek fryzjerski ayalaOsoby, które prowadzą salon fryzjerski szybko przekonują się o tym, że właściwa organizacja wykonywanych przez nie codziennie obowiązków w istotny sposób podnosi ich jakość. Dążenie do jej podniesienia przyczynia się do tego, że coraz częściej fryzjerzy nie ograniczają się do konsolety, w centrum ich zainteresowania znajduje się bowiem również pomocnik fryzjerski.

Oczywiście, znalezienie dobrego pomocnika – znanego też jako wózek fryzjerski i często występującego pod taką właśnie nazwą – nie jest zadaniem prostym już choćby dlatego, że poszczególne rozwiązania różnią się z uwagi na swoją cenę. Te najmniej kosztowne możemy nabyć płacąc 150 PLN, nie brakuje jednak pomocników fryzjerskich, które będą nas kosztowały 2000 PLN. Oczywiście, różnice w cenie wcale nie są przypadkowe. Warunkuje je jakość materiału, z jakiego wykonany jest pomocnik, jego pochodzenie, a nawet design. Jeśli nie chcemy wydawać dużych pieniędzy, najlepszym rozwiązaniem z pewnością okaże się pomocnik wykonany z tworzywa sztucznego, jeśli jednak zdecydujemy się na inwestycje, możemy liczyć na rozwiązanie wykonane ze stali nierdzewnej – w znacznie większym stopniu odporne na uszkodzenia.

W poszukiwaniu rozwiązania idealnego

Choć nie brakuje poradników, których celem jest ułatwienie nam wyboru pomocnika fryzjerskiego, nie można zapominać o tym, że podczas jego dokonywania duże znaczenie maja nasze indywidualne preferencje. Dobrze jest więc odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaki cel nam przyświeca, gdy sięgamy po pomocnik, inne rozwiązanie jest bowiem wykorzystywane do przechowywania kosmetyków i akcesoriów, inne zaś wówczas, gdy będziemy z niego korzystać podczas dość skomplikowanych zabiegów takich, jak choćby farbowanie włosów. W tym pierwszym przypadku dobrze sprawdza się prosta szafka z półkami na kółkach. Jeśli jednak planujemy znaleźć dla niego więcej zastosowań, musimy zadbać o to, aby pomocnik był wyposażony również w maksymalnie funkcjonalną górę.

Zobacz również