• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Klimazon - poznaj zalety z jego posiadania oraz najważniejsze parametry

Klimazon fryzjerski - co to jest?

Odpowiednia ilość sprzętu fryzjerskiego, składającego się z różnych akcesoriów oraz urządzeń, musi być obecna w każdym zakładzie fryzjerskim. Jednym z nowocześniejszych elementów są bez wątpienia infrazony fryzjerskie, które nazywane są także klimazonami. Prawdopodobnie ta nazwa nie mówi zbyt dużo nawet stałym bywalcem salonów fryzjerskich czy osobom, które interesują się tą dziedziną. Warto zatem wiedzieć, że infrazony fryzjerskie to wielofunkcyjny sprzęt, który znajduje się na posiadaniu przede wszystkim renomowanych zakładów. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach?

Trzeba podkreślić, że infrazony fryzjerskie to wielofunkcyjne narzędzia, które zaliczają się do sprzętów używanych przez fryzjerki oraz fryzjerów. Dzięki nim można wykonać takie czynności jak trwałą ondulację, trwałe prostowanie, farbowanie, suszenie czy dekoloryzację. To jednak nie wszystko. Infrazony służą do przeprowadzania różnych kuracji. Między innymi pozwalają pozbyć się problemów z łysieniem czy wypadaniem włosów. Są także nieocenione przy przetłuszczaniu się, kłopotach z łupieżem lub problemach z rozczesywaniem.

Klimazon fryzjerski - zastosowanie

Warto też wspomnieć o wyglądzie infrazonów fryzjerskich. To urządzenia, które mogą być stojące, wiszące lub ze statywem (ten element można przymocować do fotela). Każdy z wymienionych rodzajów posiada główny element, którym jest swoisty hełm (tam swoją głowę trzymają klientki w czasie zabiegów). W aspekcie wyglądu i sposobu działania klimazony przypominają suszarki hełmowe. Trzeba napisać też o cechach zewnętrznych infrazonów. Ciekawostką jest fakt, że na rynku dostępne są urządzenia w rozmaitych kolorach oraz o różnym designie. To sprawia, że mogą być odpowiednio dobrane do ogólnej aranżacji zakładu.

Infrazon CIX 3000

CIX 3000 - infrazon z oferty AYALA. Fot. ayala.com.pl

Warto wiedzieć, że różnice pomiędzy poszczególnymi urządzeniami dotyczą nie tylko wyglądu. Kluczowe są funkcje oraz parametry omawianego sprzętu. Jak już wiecie, mamy do czynienia z klimazonami stojącymi, wiszącymi oraz na statywie. Jeśli chodzi o salony fryzjerskie o mniejszej powierzchni użytkowej, najlepiej sprawdzają się urządzenia wiszące. Trzeba jednak pamiętać, że taki sprzęt będzie mniej mobilny, ponieważ należy przymocować go na stałe do ściany. Nabywając klimazony trzeba przede wszystkim skupić swoją uwagę na ich wykonaniu oraz funkcjonalności. Dobrym rozwiązaniem jest profesjonalny sprzęt cenionych marek fryzjerskich - jedną z nich jest bez wątpienia Ayala. Wszystko dlatego, że urządzenia tej firmy odznaczają się wysoką jakością, użytecznością, solidnym wykonaniem oraz nowoczesnym projektem. Wybór takiego urządzenia zagwarantuje, że klientki docenią nie tylko elegancki sprzęt, ale przede wszystkim jego walory użytkowe.

Dobry infrazon – podstawowy sprzęt w każdym salonie kosmetycznym

Co jeszcze wziąć pod uwagę kupując ten sprzęt? Istotnymi kwestiami są możliwość regulacji temperatury, dostępność manualnego i automatycznego trybu, funkcja obracania czy wyposażenie w kilkustopniowy nawiew oraz timer. Jeśli sprzęt posiada te wszystkie opcje, to znaczy że jest profesjonalnym urządzeniem, który przyda się w czasie wielu rozmaitych zabiegów. Oczywiście, jego zakup nie jest tani. Trzeba jednak traktować to jako inwestycję, która zwróci się w ciągu kilku najbliższych lat. W końcu zadowoleni klienci na pewno będą chętnie wracać do danego salonu, co korzystnie przełoży się na wynik finansowy.

Infrazon fryzjerski

Podsumowując, infrazony to nowoczesne urządzenia, które sprawiają, że praca fryzjera jest szybsza oraz wygodniejsza. Tego typu produkty są oferowane na naszej stronie. Można skorzystać z dużej gamy produktów w bardzo konkurencyjnych cenach - oferta jest zdecydowanie lepsza w porównaniu ze zwykłymi sklepami stacjonarnymi.

Zobacz również