• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Dziecko u fryzjera! Wygodny fotel fryzjerski dla małoego Klienta

Klientami salonów fryzjerskich coraz częściej stają się dzieci. Musimy zatem pomyśleć o odpowiednim przystosowaniu fryzjerskiego zakładu do potrzeb najmłodszych osób. Elementem niezbędnym każdego salonu dla dzieci jest odpowiedni fryzjerski fotel. Oferta modeli dziecięcych foteli fryzjerskich jest zdecydowanie bardzo szeroka. Zatem jaki fotel najlepiej wybrać, aby spełniał zadania swoje?


Fotel fryzjerski dla dzieci

Kryterium podstawowym identycznie jak w przypadku foteli dla dorosłych jest wygoda konkretnego mebla. Niestety czasem podczas zabiegów fryzjerskich długo się nasiedzimy. Między innymi właśnie dlatego miękki jak i także szeroki fotel pozwala przyjąć pozycję komfortową. Jest to absolutna podstawa. Należy pamiętać o tym, że dzieci mają mniej cierpliwości niż osoby dorosłe. Jeśli jakikolwiek dyskomfort zostanie odczuty to dzieci już nie będą miały ochoty kontynuować modelowania czy też strzyżenia. Jeśli chodzi o samego fryzjera to dla niego jest bardzo ważna wysokość fotela.

Fotel Dziecięcy Kid Lux

Fotel Dziecięcy Kid Lux marki AYALA. Fot. ayala.com.pl

Fotel fryzjerski dla dzieci - auto

Pod względem wizualnym fotel o przeznaczeniu dla dzieci jest także bardzo ważny. Zdecydowanie sprawdzają się modele z dziecięcymi motywami czy też z żywymi kolorami. Bardzo ciekawą opcją są pasy, które umożliwiają przypięcie samego dziecka. Podnóżek także jest bardzo ważny i konieczny. W przypadku najmniejszych dzieci najtrudniej jest wykonać pewnego rodzaju usługi fryzjerskie. Wówczas zamiast wyboru fotela z siedziskiem standardowym warto postawić na fotel z obudową specjalną na przykład w kształcie motocykla czy też w kształcie samochodu. Z reguły takie modele wypuszczają dodatkowo sygnał świetlne czy też sygnały dźwiękowe, które przykuwają skutecznie uwagę dziecka.


Fotel fryzjerski dla dzieci z nakładką

Istnieje jednak bardzo, ale to bardzo praktyczne rozwiązanie w momencie gdy nie mamy ochoty inwestować w fotel specjalny. Wówczas takim rozwiązaniem jest specjalna nakładka na fotel. Jest to specjalne siedzisko uniwersalne. To one zostaje nałożone na zwykły fryzjerski fotel. To właśnie dzięki tej nakładce uzyskamy pozycję dziecka, która będzie optymalna do strzyżenia dzieciątka. Sprawdzi się ona wręcz idealne w salonach, w których zbyt dużo miejsca nie ma by wydzielić stanowiska dla dziecka lub też w salonach gdzie dzieci są klientami raczej sporadycznymi. Jednak i w takich sytuacjach należy zadbać o bezpieczeństwo jak i także o wygodę usług wykonywanych. Zobacz wszystkie fotele fryzjerskie w ofercie AYALA >>

 

Zobacz również