• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Jak zadbać o kondycję swoich włosów podczas wakacji?

Pielęgnacja włosów latem

Odpowiednia pielęgnacja naszych włosów w okresie letnim często okazuje się dość dużym problemem i wyzwaniem. Po pierwsze musimy dokładnie zastanowić się, jakie czynniki mogą przede wszystkim mieć zły wpływ na stan naszych włosów w sezonie letnim. Okazuje się bowiem, że jest ich całkiem sporo. Może to być chociażby silne słońce, które bezlitośnie wysusza naszą skórę i włosy, kontakt ze słoną, morską wodą a także korzystanie z chlorowanej wody na basenie.

Pielęgnacja włosów – kosmetyki

Głównym i podstawowym zarazem elementem pielęgnacji naszych włosów jest stosowanie szamponu. Pamiętajmy jednak by odpowiednio dobrać rodzaj środka myjącego, tak aby zapobiegał on negatywnemu wpływowi wysokiej temperatury i innych niekorzystnych czynników.


Pielęgnacja włosów - olejki, odżywka

Umycie włosów szamponem to tylko pierwszy etap odpowiednej pielęgnacji, jaką powinniśmy poddać nasze włosy. Sam szampon nie posiada bowiem mocy ochronnej ani regeneracyjnej. Tę funkcję pełni bowiem odżywka. Aby zapewnić naszym włosom odpowiednią ochronę i pielęgnację musimy również zadbać o zastosowanie po ich umyciu właśnie odpowiedniej odżywki oleju, fluidu a także spray ochronnego.

Spray czy fluid? A może jedno i drugie?

Letnie słońce ma ogromne właściwości wysuszające, dlatego w większości przypadków zastosowanie tylko szamponu z odżywką nie da nam wymiernych rezultatów. Dobrym wyborem okaże się z pewnością także zakup dobrego sprayu i fluidu, które zabezpieczą nasze włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Produkty te należy stosować tuż po umyciu włosów szamponem i nałożeniu na nie odżywki. W zależności od produktu stosuje się je na włosy mokre lub suche.

Tylko piękne wspomnienia pozostające w naszych umysłach

Wakacje to czas, który każda z nas chce spędzić przyjemnie i wiązać z nim same miłe wspomnienia. Nasz wygląd w dużej mierze wpływa także na nasze samopoczucie. Nie pozwólmy więc by takie prozaiczne problemy, jak zły stan naszych włosów, mogły negatywnie odbić się na naszym nastroju. Aby tego uniknąć należy odpowiednio przygotować się do wyjazdu i wcześniej zaopatrzyć w sprawdzone kosmetyki, które zapobiegną pogorszeniu stanu włosów. Dzięki temu nasz urlop będzie udany, a my same będziemy mogły skupić się na rozrywkach, a nie kombinowaniu, jak doprowadzić nasze włosy do w miarę dobrego stanu. Pamiętajmy o tym, a urlop z pewnością spędzimy w przyjemnej atmosferze, a do domu wrócimy wypoczęte i naładowane pozytywną energią.

Zobacz również