• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Męskie fryzury – trendy 2017

​Każdy rok niesie ze sobą potrzebę zmian, co jest szczególnie widoczne w modzie odzieżowej, ale również w kosmetyce, a także fryzjerstwie. Wiele się mówi przede wszystkim o trendach dla pań, gdy tymczasem również moda męska co jakiś czas ulega zmianie i w kolejnych sezonach najmodniejsze są inne kolory, krój koszul czy uczesania. Skupiając się na tych ostatnich, wymieniamy jakie będą największe hity fryzjerskie na wiosnę 2017 roku. Stare trendy mogą się pokazać w zupełnie nowych odsłonach, co sprawia, że tak młodsi, jak i starsi odnajdą odpowiednie propozycje dla siebie.

Męskie fryzury w 2017 – główne kierunki

Jeśli chodzi o główne kierunki, zupełnie wychodzą już z mody uczesania bardzo krótkie – wręcz na zapałkę. Obecnie każdy pan powinien pozwolić sobie na nieco bardziej zadziorny look – trochę dłuższe włosy, które w dodatku będą w odpowiedni sposób zaczesane na głowie, jak gdyby czesane wiatrem. Ale to nie jest jedyny trend, więc panowie, którzy nie czuliby się dobrze w takim uczesaniu również odnajdą coś dla siebie. Dla nich najodpowiedniejsza może być fryzura pompadour, która pozostawia więcej włosów na środku, gdy tymczasem boki są bardziej przycięte. Co ciekawe, nadal będą w modzie wszelkie kucyki i upięcia, nawiązujące do stylu samurajów sprzed wieków – trend ten jest uwielbiany przez panów i w 2017 nadal mogą się na niego decydować.

męska fryzura krótki tył

Fryzury męskie z grzywką 

Wystrzępiona grzywka to trend znany już od pewnego czasu – teraz zyskuje on zupełnie nowy look, dzięki przycięciu pod kątem, co sprawia, że w zależności od sytuacji można stylizować fryzurę na różne sposoby. To tym ważniejsze, że podobne cięcie pasuje tak naprawdę mężczyznom o różnym typie urody oraz różnym kształcie twarzy – najlepiej rzecz jasna prezentuje się u panów posiadających okrągłe twarze, jednak doda uroku każdemu.

Fryzury męskie krótkie 

Coś dla fanów fryzur krótkich i prostych w utrzymaniu! Cięcie militarne utrzymuje się w modzie już od wielu lat – choć obecnie modniejsze będą nieco dłuższe włosy, zagorzali fani krótkich włosów będą mogli odetchnąć z ulgą. Trzeba tylko pamiętać, że użycie maszynki jest w tym przypadku często konieczne, a po drugie podobna fryzura nie wszystkim będzie pasować. Lepiej zgłosić się do profesjonalisty, aby przycięcie po bokach nie było zbyt krótkie – w takim wypadku twarze mogą nadmiernie się wydłużyć, albo wydawać się pulchniejsze.

Fryzury męskie klasyczne

Nie wszyscy mężczyźni lubią eksperymentować – więc chociaż obecna moda dla panów stara się być oryginalna, najpopularniejsze są nadal fryzury klasyczne, pozwalające świetnie się w nich czuć tak na wieczornym wyjściu z kolegami, jak i w czasie pracy w korporacji. Być może właśnie dlatego ten typ fryzury jest obecnie najbardziej promowany na większości pokazów mody – klasyczne cięcie pozostawia jednak lekko dłuższą górę, która z kolei pozwala dokonywać wielu modyfikacji. Można na przykład utworzyć na włosach fale, albo zaczesać je do tyłu, przygładzając na skórze głowy. Można też po prostu po umyciu włosów pozostawić je do wyschnięcia, by same się ułożyły. Jak widać, nie jest to uczesanie, które wymaga wielu zabiegów stylizacyjnych każdego ranka.

Fryzury męskie któtkie na bok

pompadour

Cięcie pompadour było znane już od dawna i powraca co jakiś czas w coraz to nowszych, ciekawszych odsłonach. W tym sezonie również będzie modne, lecz istotne jest, by przedziałek w czasie cięcia umieszczony był z boku. W ten sposób włosy będą mogły w ciekawy sposób się układać i będą się wydawały bujniejsze. Oczywiście, z racji na niesymetryczność stron, najlepiej w tej fryzurze będą się prezentować panowie, którzy mają raczej gęste czupryny.

Krótsze boki i dłuższa góra z wyraźnie zaakcentowanym przedziałkiem nie wymagają wielu zabiegów stylizacyjnych – ale możliwe jest wprowadzanie pewnych modyfikacji, jeśli ktoś pragnie wyglądać szczególnie atrakcyjnie na przykład w czasie randki. Warto wiedzieć, że dzięki takiemu cięciu możliwe jest lekkie zaczesywanie włosów do przodu, jak to czynili panowie na początku XIX wieku. Obecnie taki wizerunek jest nieco szalony, zadziorny, idealnie podkreślając osobowość wielu mężczyzn.

Fryzury męskie - długie wygolone boki

Fryzura z krótkim tyłem i bokami z pewnością pozwoli się wyróżnić, jednak wymaga od mężczyzny poświęcenia jej nieco uwagi, jeśli chce on by prezentowała się naprawdę dobrze. Z tego powodu nie wszyscy się decydują na podobne cięcie – z pewnością zaś nie powinni tego robić ci, którzy narzekają ciągle na brak czasu. W tej stylizacji góra jest dłuższa, lecz zwężana ku końcówkom na przodzie.

Fryzury męskie wygolone z boku

Wycięcie z boku było hitem ostatnich miesięcy – decydowali się na to zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ten typ fryzury pozwala nie tylko zaakcentować wyraźny przedziałek na bok, który jest obecnie najmodniejszy, lecz również i wyeksponować lepszy profil. Całość wygląda zadziornie, rockowo, dodaje pewności siebie, a w dodatku nie wymaga od posiadacza wiele uwagi. Z pewnością zaś zwraca uwagę – również pięknych pań.

Proste, krótkie włosy

przsdziałek z boku mężczyzna

​W przypadku prostej, krótkiej fryzury najważniejsze jest odpowiednie cieniowanie włosów – dlatego też na wszelkie podcięcia należy udać się do dobrego fryzjera, żeby później móc się cieszyć ładną stylizacją. Tego typu fryzura jest najczęściej wybierana przez panów, przy czym również i tutaj tył oraz boki powinny być nieco krótsze niż góra. Dzięki takiemu prostemu cięciu można sobie później pozwolić – jeśli się chce – na układanie włosów na rozmaite sposoby, bądź też pozostawienie ich w spokoju, bez specjalnego trudzenia się.

Fryzury męskie zaczesnae do tyłu

Najmodniejsze obecnie jest pozostawienie dłuższej góry – także i w tym przypadku jest to najważniejszy akcent całej stylizacji. Tutaj jednak obserwujemy o wiele dłuższe włosy na górze, przy jednoczesnym pozostawieniu ich krótszymi po bokach i z tyłu. Góra zostaje zaczesana do tyłu, tworząc fryzurę gładką i elegancką, ale nowoczesną. To właśnie ścięcia w tym stylu pozwalają na utworzenie kucyka czy upięcia jak u samuraja. Dłuższe włosy najlepiej się też komponują z choćby delikatną brodą i wąsami.

Bob po męsku

To fryzura dla odważnych panów, którzy posiadają dłuższe włosy i pragną jakoś oryginalnie je podciąć. Bób po męsku to włosy do obojczyka, o prostym cięciu – można je w ten sposób pozostawić, bądź też na różne sposoby stylizować. Na przykład jedną z najbardziej seksownych stylizacji jest lekkie ich pofalowanie, by wyglądały jakby wyschły same po wyjściu z wody. To tak zwana fryzura na surfera, która jest nieco zawadiacka i przyciąga spojrzenia.

Fryzury męskie - wycięty przedziałek 

wycięcia fryzura męskaKto jeszcze bardziej chce podkreślić swoją oryginalność, może też zdecydować się na inne, nietuzinkowe wycięcia. O co dokładnie chodzi? Na przykład o specjalne wzory wygolone na włosach, które mogą zdobić głowę po obu stronach lub z jednego boku. Przede wszystkim zaś warto zwrócić uwagę, że najmodniejsze są obecnie właśnie wycięcia – krótsze włosy z tyłu i po bokach, przy pozostawieniu ich dłuższymi na górze. Warto też pamiętać, że całości stylizacji często dopełnia zarost – a obecnie modny jest zarówno ten lekki, krótki, jak i długi (na drwala). Każdy mężczyzna w 2017 roku może przy niewielkiej ilości wysiłku zachwycać innych - wystarczy, że zastosuje się do nowych trendów!

Zobacz również