• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

O klimacie w salonie fryzjerskim słów kilka

salon fryzjerskiPrzystępując do aranżacji jakiegokolwiek wnętrza, układamy sobie w głowie plany co do tego, jak ma wyglądać oraz jaki klimat ma w nim panować. Jeszcze zanim podejmiemy decyzję o zmianie wystroju danego lokum, często spoglądamy w różne jego zakamarki zastanawiając się mimochodem, czy aby przypadkiem w tym miejscu nie lepiej wyglądałoby to i tamto. Aranżowanie wnętrza wedle własnego pomysłu i oczekiwań to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możemy zrobić i które przynoszą najwięcej satysfakcji.

Urządzenie pomieszczeń w taki sposób, by każdy ich fragment odpowiadał naszym potrzebom i oczekiwaniom sprawia, że z chęcią w nich przebywamy oraz czujemy się bezpieczni i zrelaksowani. Aranżacja wnętrza odpowiada także naszemu charakterowi, a jego odzwierciedlenie wyrażone jest właśnie w klimacie, jaki panuje w pomieszczeniu. Nie ma nic przyjemniejszego niż przebywanie w pomieszczeniu, które ma duszę i klimat, w którym czujemy się najlepiej. Zasada urządzania lokum wedle indywidualnych potrzeb i dopasowania ich wyglądu do swojego charakteru to najlepszy sposób na doskonałe samopoczucie. Dostosowanie wyglądu wnętrza do swojego charakteru dotyczy nie tylko lokali mieszkalnych. Posiadając własny salon urodowy, w tym fryzjerski, możesz urządzić go dokładnie tak, jak pragniesz by wyglądał.

Salon fryzjerski 

niebanalny salon fryzjerskiUrządzając salon fryzjerski, musisz pamiętać o najważniejszej zasadzie: wszystko, co się w nim znajdzie, musi być odzwierciedleniem Twojego charakteru i wnętrza. Sprawi to, że w jego wnętrzu będziesz czuć się pewnie i swobodnie zarówno Ty, jak i pracownicy oraz klienci. Odzwierciedlenie Twojego wnętrza wyrażone w stylistyce pomieszczenia będzie sprawiać wrażenie pełnej harmonii i lekkości. W przeciwnym wypadku odczuwalna będzie atmosfera sztuczności i niedopasowania. Urządzając salon pamiętaj o tym, by wybory padały na takie meble i dodatki, jakie pojawiłyby się także w Twoim domu. Jest to istotne z kilku względów – przede wszystkim dlatego, że dopasowanie wnętrza do Ciebie pociągnie za sobą doskonałe samopoczucie w salonie i nie będziesz traktować go jak miejsca pracy, a jak swój własny dom. Przełoży się to bezpośrednio na jakość wykonywanych usług oraz atmosferę w lokum. Jeśli będziesz czuć się dobrze w salonie, radośnie i na luzie będziesz wykonywać swoją pracę. To z kolei rzutować będzie na pozytywne relacje z klientami, którzy w bardzo dużej mierze zwracają uwagę na atmosferę panującą w salonie. Najtrudniejsze jest połączenie tego, co modne, z tym, co odpowiada Ci najbardziej. Jeśli takie połączenie nie będzie możliwe bądź też efekt będzie sztuczny i nie do końca satysfakcjonujący Cię, zdecydowanie lepiej będzie uznać wyższość tego, z czym się dobrze czujesz, nad tym, co aktualnie panuje w trendach. Jeśli salon będzie dopasowany do Twojego gustu, wszystko przyjdzie Ci o wiele łatwiej i przyjemniej, a klienci docenią naturalność i swobodę. Wybór mebli i dodatków jest ogromny, dlatego bez problemu znajdziesz to, co usatysfakcjonuje Cię w pełni.

Salon fryzjerski wystrój wnętrza 

nowoczesny salon fryzjerskiJeśli chcesz, by Twój salon został zapamiętany jak najlepiej, musisz urządzić go tak, by pozytywnie wyróżniał się na tle innych. Jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania, wybierz takie, które nie są stosowane powszechnie. Jeżeli jest odwrotnie i jesteś miłośnikiem tradycji, postaw na aranżację ciepłą i w starym stylu. W jednym i drugim przypadku salon zostanie przez klientów zapamiętany pozytywnie. Postaraj się przy tym, by wszystko wyglądało autentycznie, było zestawione ze smakiem, a także było oryginalne. Nim przystąpisz do prac, przemyśl wszystko dokładnie i nie rób niczego, co nie zgadza się z Twoim wewnętrznym przekonaniem. Stwórz salon taki, do którego sam/sama chciałbyś/chciałabyś przychodzić. Niech jest to miejsce przyjazne innym, jednak oddające Twój charakter. W salonie panować powinien spokój i harmonia, a także poczucie bezpieczeństwa, przytulności i spokoju. Klienci przychodzą do salonu po to, by się zrelaksować. Zadbaj więc o to, by ten odpoczynek im umożliwić. Unikaj krzyczących i nachalnych dodatków oraz kolorów, które mogą sprawiać wrażenie chaosu i wzbudzać niepokój.

Salon fryzjerski design 

fotel fryzjerskiWarto postawić na prostotę. Główne elementy wyposażenia salonu, a więc meble, podłogi i ściany powinny być jak najbardziej neutralne. Dzięki temu w każdej chwili możliwa będzie zmiana charakteru wnętrza za pomocą dodatków. Zdobione i ciężkie meble oraz ściany i podłogi w mocnych, krzyczących kolorach zawężą znacznie pole manewru, jeśli chodzi o rearanżację bez konieczności generalnego remontu. Wszystko, co znajduje się w salonie, musi zajmować swoje miejsce w sposób przemyślany. Zadbaj o szczegóły takie jaki wieszaki na ubrania, stojak na parasole i gazety, a także na torebkę i zakupy. Im bardziej funkcjonalne (przy zachowaniu swojego uroku) będzie wnętrze, tym lepsze wrażenie klientów, a to najważniejsza kwestia, która odpowiada za to, czy klient wróci czy też nie.

Przede wszystkim: w zgodzie z samym sobą

Jeśli jesteś osobą energiczną i nowoczesną, urządzenie salonu na wzór klasyczny nie będzie z Tobą dobrze współgrać, a także nie będzie sprawiać wrażenia autentyczności. Podobnie działa to w drugą stronę: spokojny charakter i zamiłowanie do tradycji nie będzie dobrze współgrać z nowoczesnym i nieco szalonym wyglądem salonu. Najważniejsze, by wszystko, co znajduje się w salonie, było wiernym odzwierciedleniem Twojej duszy!

Zobacz również