• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Recepcja wizytówką salonu fryzjerskiego

recepcja salonu fryzjerskiegoTrudno nie zgodzić się z osobami uważającymi, że to właśnie recepcja fryzjerska może zostać uznana za wizytówkę każdego salonu, w którym świadczone są tego rodzaju usługi. Nie może być jednak inaczej, jest to bowiem centralny punkt, a więc miejsce, na które klient zwraca uwagę w pierwszej kolejności.

recepcja w salonie fryzjerskim

Recepcja fryzjerska 

Oczywiście, sama recepcja nie zawsze stanowi oddzielnie pomieszczenie, często jest bowiem przede wszystkim wydzieloną przestrzenią w głównym pomieszczeniu lokalu. To, gdzie się ona znajduje nie ma jednak aż tak dużego znaczenia, zawsze bowiem możemy mówić o jej skutecznym wpływie na zadowolenie i komfort klientów, a także na wygodę pracy samego fryzjera. Jeśli recepcja fryzjerska jest nie tylko elegancka, ale również spójna z wyposażeniem salonu jako całości, można mówić o tym, że jest w stanie stworzyć odpowiedni nastrój oraz klimat. Dzięki temu na długo pozostaje w pamięci klientów i sprawia, że wielu z nich chce wracać do salonu.

Recepcja fryzjerska projekt

Jednym z tych pytań, które padają wyjątkowo często i dotyczą sposobu zaaranżowania recepcji są te, które wiążą się z ich charakterem. Nie każdy właściciel salonu fryzjerskiego dysponuje odpowiednią wiedzą, bywa zaś i tak, że osoba odpowiedzialna za wygląd lokalu ma ciekawą koncepcję, nie ma jednak pojęcia, jak wcielić ją w życie. W takim przypadku pomoc pochodząca ze strony osób legitymujących się większym doświadczeniem jest zawsze mile widziana.

Recepcja fryzjerska - meble fryzjerskie 

meble fryzjerskiePierwszym krokiem powinno być zatem wybranie odpowiedniej firmy oferującej meble fryzjerskie, choć bowiem na polskim rynku nie brakuje tego rodzaju podmiotów, warto pamiętać o tym, że nie wszystkie są jednakowo solidne. Kolejnym zadaniem, którego rola nie jest wcale mniejsza, jest określenie, w jakim stylu ma być utrzymana recepcja. Tu możliwości jest co najmniej kilka, a wcielenie w życie tej najlepszej jest uzależnione zarówno od upodobań charakterystycznych dla właściciela salonu, jak i od warunków, jakie stwarza samo pomieszczenie. W tym kontekście trudno mówić o rozwiązaniach mniej lub bardziej wartościowych, nie można jednak nie dostrzec tego, że zdecydowana większość recepcji fryzjerskich jest obecnie osadzona w nowoczesnym stylu, co można poznać choćby po oryginalnym, opływowym kształcie. Ciekawym rozwiązaniem jest też system modułowy, dzięki któremu recepcja może być systematycznie rozbudowywana o kolejne, spójne ze sobą elementy w zależności od tego, jak prezentować będzie się kondycja finansowa właściciela lokalu lub jego koncepcja.

Projektant wnętrz potrzebny od zaraz

Do realizacji każdego z tych zadań możemy przystąpić samodzielnie, jeśli jednak wydaje się nam, że mamy do czynienia z wyzwaniem, któremu nie jesteśmy w stanie sprostać, nie powinniśmy niepotrzebnie eksperymentować. Rola recepcji jest na tyle duża, że poproszenie o pomoc doświadczonego projektanta wnętrz wcale nie wydaje się rozwiązaniem przesadzonym. Co więcej, współpraca z nim nie powinna być postrzegana w kategoriach dodatkowego wydatku, jest to bowiem przede wszystkim przemyślana inwestycja.

Recepcje fryzjerskie

recepcja fryzjerskaRecepcje fryzjerskie Ayala zwracają na siebie uwagę między innymi dlatego, że pozwalają nam na korzystanie z różnorodnych rozwiązań. Możemy znaleźć tam nie tylko modele klasyczne, ale i awangardowe, każdy może więc dopasować je do swoich własnych potrzeb. Gdy poszukujemy rozwiązań konwencjonalnych, powinniśmy zwrócić uwagę na recepcję fryzjerską Ayala Carmen, ciekawym rozwiązaniem jest jednak również model Ayla Vip. Zwolennikom rozwiązań awangardowych z pewnością do gustu przypadnie recepcja Ayala Rialto, choć wartościowa jest też Ayala Roma – recepcja z innowacyjnymi rozwiązaniami odnoszącymi się do zastosowanego w niej oświetlenia. Jeszcze inne możliwości stwarza recepcja Ayala Madame, jej charakter sprawia bowiem, że salon sprawia wrażenie stylowego i eleganckiego. Cieszy również to, że niemal każda recepcja Ayala daje możliwość zakupu odpowiedniej witryny fryzjerskiej. Ta ostatnia niesłusznie bywa pomijana, coraz częściej można bowiem usłyszeć, że jest ona idealnym dopełnieniem kolekcji jako całości. 

Bądź profesjonalistą – zainwestuj w recepcję

Trudno wymienić wszystkie sytuacje, w których można się cieszyć tym, że pomyślało się o recepcji fryzjerskiej. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście to, że jest to idealne miejsce do umawiania klientów, nie można jednak nie docenić i tego, że w recepcji znakomicie sprawdza się firmowy telefon. Jest to pomieszczenie, które jest nieodłącznym elementem każdego salonu fryzjerskiego, który ma ambicję być lokalem profesjonalnym, trudno bowiem, aby stylista z ambicjami umawiał swoje klientki w biegu, nie mając nawet czasu na sprawdzenie, czy dany termin rzeczywiście nie jest zajęty.

Solidna recepcja fryzjerska nie jest wcale mniej ważna niż meble, które pojawiają się w samym salonie. Owszem, inwestowanie w nią jest kolejnym wydatkiem, co odstrasza firmy, które inaugurują dopiero swoją działalność, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że to inwestycja w przyszłość zakładu i w jego powodzenie. Recepcja fryzjerska musi przynieść wymierne korzyści, nie powinno się jej więc ignorować.

 

Zobacz również