• Witaj w świecie fryzjerów, stylistów i barberów
img

Fotel fryzjerski na miarę oczekiwań

fotele fryzjerskieOsoby, które prowadzą salon fryzjerski powinny mieć świadomość tego, że jego wyposażenie stanowi najlepsze świadectwo ich zaangażowania. Jest też wyrazem troski o samopoczucie klientów, a jednocześnie stanowi najlepszy dowód na to, że zakład jest prowadzony profesjonalnie. Już choćby dlatego w momencie, w którym w centrum zainteresowania zaczyna się znajdować wyposażenie lokalu, konieczna staje się kompetencja oraz profesjonalizm.

fotel fryzjerski

Pojęcie wyposażenia salonu fryzjerskiego charakteryzuje się jednak tym, że jest zagadnieniem szerokim, w pierwszej kolejności warto więc zastanowić się nad profesjonalnymi fotelami fryzjerskimi. To chyba najważniejsze meble, z jakimi mamy do czynienia w salonie, trudno bowiem wyobrazić sobie profesjonalną pracę wykonywaną przez stylistę, gdyby ich zabrakło. Jak zatem wybrać fotel fryzjerski, jeśli zależy nam na tym, aby spełniał nasze oczekiwania? Odpowiedź na tak postawione pytanie wcale nie musi być trudna.

Fotel fryzjerski 

Analizując rynek i profesjonalne modele foteli fryzjerskich, z jakimi mamy na nim do czynienia, szybko możemy przekonać się o tym, że jedna z zasadniczych różnic zachodzących pomiędzy nimi wiąże się z zastosowaniem pompy hydraulicznej albo pompy gazowej. To właśnie te fotele, które opierają się na pompie gazowej, są zazwyczaj zaliczane do rozwiązań bardziej przystępnych cenowo, należy jednak liczyć się z tym, że nie zapewniają aż tak dużego komfortu i wygody, jak ma to miejsce w przypadku foteli z pompą hydrauliczną. Ta ostatnia pozwala regulować wysokość fotela nawet wówczas, gdy siedzi już na nim klient, nie można więc nie zgodzić się z tym, że jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie.

Idealny fotel fryzjerski poszukiwany

fotel do salonu fryzjerskiegoDecyzja o tym, jaką pompę zastosowaną w fotelu wybrać, ma bardzo duże znaczenie, nie jest jednak jedyną, która powinna zostać przez nas podjęta. Jeśli zależy nam nie tylko na komforcie oraz wygodzie naszych klientów, ale również na tym, aby sam fotel okazał się inwestycją na lata, duże znaczenie powinna mieć dla nas informacja o tym, która z firm odpowiada za jego produkcję. Nie każdy podmiot reklamujący się jako niezawodny, jest takim w rzeczywistości. Przed zakupem fotela, który wydaje się nam szczególnie atrakcyjny, warto więc prześledzić historię firmy i zorientować się, w jaki sposób jest ona oceniana przez dotychczasowych klientów.

Pewne znaczenie ma również to, w jakim stylu utrzymany jest fotel fryzjerski. Jest to mebel nie tylko funkcjonalny, ale również reprezentacyjny, samo spojrzenie na niego może mieć więc wpływ na to, w jaki sposób klienci będą postrzegać zakład. Warto zatem zatroszczyć się o fotel charakteryzujący się atrakcyjnością wizualną oraz spójnością stylistyczną z innymi elementami wyposażenia. Nie można też zapominać o tym, że klienci będą zwracać uwagę na rodzaj obicia. Te ma tendencję do szybkiego ścierania się, jeśli nie jest dobrane we właściwy sposób, wskazany jest więc wybór takiego materiału, który charakteryzuje się trwałością w tym zakresie nawet, jeśli mamy do czynienia z rozwiązaniem, dla którego charakterystyczne są spore nakłady finansowe.

Fotel fryzjerski Ayala

nowoczesny fotel fryzjerskiJeśli poszukujemy firmy, dla które charakterystyczna będzie szeroka oferta profesjonalnych foteli do zakładu fryzjerskiego, z pewnością spodoba nam się Ayala i jej możliwości. Jest to jeden z tych producentów, którzy są nam w stanie zaoferować meble fryzjerskie wysokiej jakości, sprawdzone i ocenione pozytywnie w wielu salonach. Jednym z ciekawszych przykładów wydaje się fotel Ayala Hip Hop dostępny nie tylko na pompie gazowej, ale i na coraz częściej wybieranej pompie hydraulicznej. Fotel zwraca też na siebie uwagę ze względu na niebanalny wygląd i staranność wykonania, można mieć więc pewność, że już po zakupie będzie spełniał swoje funkcje przez długie lata. Innym ciekawym rozwiązaniem są fotele Ayala Isadora oraz Ayala King.

Oczywiście, liczba foteli, na które warto zwrócić uwagę, jest zdecydowanie większa. Co więcej, każdy posiada swoje indywidualne cechy, które sprawiają, że można mówić o nim jako o rozwiązaniu niepowtarzalnym.

Zanim kupisz fotel fryzjerski

fotel fryzjerski eleganckiPrzymierzając się do zakupu fotela fryzjerskiego należy pamiętać o tym, że pompa i jego atrakcyjność wizualna nie są jedynymi czynnikami, jakie należy brać pod uwagę. Duże znaczenie ma również podstawa fotela, a także jego waga. Podstawa powinna przyjmować kształt kwadratu lub dysku, najlepiej też, jeśli jest chromowana. Z kolei waga nie powinna przekraczać dziesięciu kilogramów, cięższymi fotelami trudniej się bowiem manewruje. Osoby, które przygotowują się do zakupu, powinny mieć też możliwość dostosowania kolorystyki fotela do swoich własnych potrzeb, pozwoli to bowiem na jego jeszcze lepsze scalenie z resztą salonu.

Trudno nie ulec pokusie oszczędności zwłaszcza, że wyposażenie zakładu fryzjerskiego wymaga sporego zaangażowania finansowego. Jeśli jednak mielibyśmy wskazać mebel, na którym nie należy oszczędzać, z pewnością byłby to właśnie fotel fryzjerski – wizytówka każdego salonu i potwierdzenie jego profesjonalizmu.

Zobacz również